Μόνο η ΝΙΚΗ υπήρχε στο παρκέ, 83-58 τον Ολυμπιακό Β.

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν το κατ’ ευφημισμό, όπως τελικά αποδείχθηκε, βολιώτικο ντέρμπι ανάμεσα στη Νίκη Β. και τον Ολυμπιακό Β., αφού οι γηπεδούχοι σε ένα σχεδόν γεμάτο κλειστό της Νέας Ιωνίας ήταν καταιγιστικοί και διέλυσαν τον αιώνιο αντίπαλό τους με 83-58, κλείνοντας από τώρα θέση στα πλέι οφ. Μάλιστα η διαφορά έφτασε και στους 31 πόντους στο 33’, αλλά ο Ολυμπιακός μείωσε στα τελευταία λεπτά στους 25. Η ομάδα του Λάμπρου Πρέκα ήταν απολαυστική και από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και πήρε διαφορά 15 πόντων (27-12) έδειξε ότι δεν υπήρχε περίπτωση αμφισβήτησης της κυριαρχίας της.

<iframe width=”600″ height=”338″ src=”https://www.youtube.com/embed/9PbnZEFfF4k” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>