Πρώτος βαθμός για την Κ17 της Νίκης, 1-1 με Θεσπρωτό

Η ενδεκάδα της Κ17 της Νίκης στο ματς με τα Τρίκαλα

Πρώτος πόντος για την ομάδα Κ-17 της Νίκης Βόλου στο πρωτάθλημα των “μικρών” της Football League, καθώς ήρθε ισόπαλη με τον Θεσπρωτό, με σκορ 1-1, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο της Αγίας Παρασκευής.

Οι ποδοσφαιριστές του Αριστοτέλη Σίμου, βάσει της συνολικής τους εικόνας, άξιζαν κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, καθώς, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, είχαν πάρα πολύ καλή παρουσία, μέσω της οποίας θα μπορούσαν να ανατρέψουν το 0-1, με το οποίο προηγήθηκε η ομάδα της Ηγουμενίτσας στο 26′ με πλασέ του Κατσιγιάννη. Τελικά, αυτό που κατάφερε η Νίκη ήταν απλώς να ισοφαρίσει στο 75ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωάννου, το οποίο κέρδισε ο Πέτρου. Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της Νίκης κόντρα στον Π.Ο. Τριγλίας, εκτός έδρας, την επόμενη Κυριακή.

Νίκη Βόλου Κ-17 (Σίμος): Καθινιώτης, Καραγιαννάκης, Κουτσούκης, Ζάχος, Ιωάννου, Κουμπουρλής, Πέτρου, Αναγνώστου, Αγόρος, Βλάχος, Γκινίδης

Αγωνίστηκαν επίσης και οι: Πανταζής, Αλεξάνδρου, Ιμεράι, Φατία.