Δύο αργυρά μετάλλια για την Κοκκίνη στη Βοσνία

Πολύ καλή εμφάνιση από την Αναστασία Κοκκίνη στους διεθνείς αγώνες χιονοδρομίας στην Βοσνία (Μπζελάσνικα). Η Ελληνίδα αθλήτρια του ΕΟΣ Βόλου κατέκτησε δύο αργυρά μετάλλια, στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης. Ανέβηκε δύο φορές στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, με χρόνους 1:55.64 και 1:54.91 αντίστοιχα και ουσιαστικά κέρδισε μια θέση στην ομάδα που θα εκπροσωπήσει την χώρα μας στο Παγκόσμιο Αλπικών αγωνισμάτων, στο Κολοράντο (ΗΠΑ).

Παράλληλα, στο ατομικό αγώνισμα Διάθλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε από 27/1 έως 3/2 στο Οτεεπά της Εσθονίας, ο Δημήτρης Κυριαζής του ΕΟΣ Βόλου στην κατηγορία των εφήβων και στα 15 χλμ.τερμάτισε 46ος από 68 αθλητές, κάνοντας ατομικό ρεκόρ με χρόνο 59:49.2 και 6 άστοχες βολές. Στο αγώνισμα των 10 χλμ. σπριντ κατετάγη 56ος από 68 αθλητές, με χρόνο 30:10.4 και 4 άστοχες βολές.