Φιλική νίκη με καλή εμφάνιση για την Κ20 της Νίκης στον Αλμυρό

Φιλική νίκη για την Κ20 της Νίκης Βόλου επί του ΓΣ Αλμυρού στο γήπεδο «Αθ. Ραγάζος». Οι μικροί του Παντελή Βαρβέκη, έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και επικράτησαν με 3-1 της έμπειρης ομάδας του Αλμυρού.

Μόλις στο 3’ οι κυανόλευκοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τον Νιαώτη, ενώ ο Αλμυρός ισοφάρισε στο 41’ με τον Χειλά.

Η Νίκη πέτυχε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη. Συγκεκριμένα στο 80’ ο Πάσχος μετά από κάθετη του Αθανάσιου Καρακώστα, πέρασε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε για το 2-1. Πέντε λεπτά μετά και πάλι ο Πάσχος με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τσιάκου έγραψε το τελικό 3-1.

Η Νίκη έχασε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, ενώ ο Παντελής Βαρβέκης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Μάνος, Κουρτέλης, Φαράντος, Μιχόπουλος, Κυριάκος, Τσιάτσιος, Μαλλισόβας, Τσόγκας, Ράπτης, Αραπίτσας, Χατζέλας.

Στην επανάληψη πέρασαν και οι: Καράτερζης, Κρανάς, Καπούλας, Χολέβας, Μαντζανάς, Βασίλη.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γρηγοριάδης, Ράπτης, Αγγελής, Στρούγγης, Μπρεγκάσι, Πέτσης, Ποζατζίδης, Νιαώτης, Πότσι, Σιώμος, Ξόμπλιος.

Στο δεύτερο έπαιξαν: Μπουργάνης, Γεωργαντζής, Μπλούχος, Καρακώστας Αθ., Καρακώστας Αν., Μουτζούρης, Σουάρες, Τσιάκος, Πάσχος