Αδικη ισοπαλία για τον Α.Σ. Βόλος 2004

Η ενδεκάδα του ΑΣ Βόλος 2004 στο ματς με τις Νέες Ατρομήτου
Εφερε 1-1 με τις Νέες Ατρομήτου εκτός έδρας, έχοντας και δύο δοκάρια

Ο Βόλος 2004 μπορεί να έμεινε πίσω βαθμολογικά, αλλά συνεχίζει να παλεύει και σήμερα (17/3) πήρε μία ισοπαλία που τον αδικεί στο εκτός έδρας παιχνίδι με τις Νέες Ατρομήτου στο γήπεδο Χωράφας Περιστερίου με σκορ 1-1.

Στο παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών, οι Βολιώτισσες, που τελείωσαν το ματς με την ενδεκάδα με την οποία ξεκίνησαν, αν και είχαν κάποιες λύσεις στον πάγκο, πίεσαν από την αρχή, είχαν τις φάσεις για το γκολ και τελικά το πέτυχαν στο 29ο λεπτό.

Τότε η Γκέκα εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα έφτασε ξανά σ’ αυτήν και σέντραρε μέσα στην περιοχή, με την Κατσιγιάννη τελικά με σουτ να γράφει το 0-1.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενες δεν ήταν ικανοποιημένες με αυτό το σκορ και προσπάθησαν να το διευρύνουν, έχοντας δοκάρι με τη 14χρονη Μπάρτζου, ενώ και η Παπαδοπούλου είχε ένα αξιόλογο σουτ που έδιωξε η αντίπαλη τερματοφύλακας.

Τελικά το 0-1 δεν άλλαξε στο πρώτο μέρος στο οποίο ο Βόλος 2004 ήταν καλύτερος και αυτό το πλήρωσε στο ξεκίνημα του δευτέρου 45λεπτου, όταν μετά από φάση διαρκείας με κοντινό πλασέ η Γιούσια στο 48’ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Στη συνέχεια δεν μπήκε κάποιο τέρμα, αν και αυτό το προσπάθησαν περισσότερο οι παίκτριες του Α.Σ. Βόλος 2004, που σίγουρα μπορούν να αισθάνονται αδικημένες από το γεγονός ότι δεν έφυγαν με το διπλό. Μάλιστα η Γκέκα είχε δοκάρι στο 85’ να πετύχει το νικητήριο γκολ, αλλά στάθηκε άτυχη.

Πέρα από τον βαθμό, μένει και η απόδοση των 14χρονων Μπάρτζου και Νάνου Ευφροσύνης, που δείχνουν ότι το μέλλον τις ανήκει.

ΒΟΛΟΣ 2004: Βέτσικα, Νικοπούλου, Νάνου Ευφροσύνη, Ζήγρα, Νέννε, Κατσιγιάννη, Παπαδοπούλου, Τσούκα, Γκέκα, Κέκου, Μπάρτζου.

14.Ελπίδες Καρδίτσας (5-82) 1
*Εκκρεμούν οι εξ αναβολής αγώνες ΠΑΟΚ-ΟΦΗ για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος και Αστέρας Τρίπολης-ΑΟ ΡΕΑ για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.