Άνετο απόγευμα για ΑΕ 2002 και Ρήγα

Προσπάθεια του Σουγκάρη του Ρήγα στο ματς με την Αγία Παρασκευή
Με νίκες επί Πύρασου και Αγίας Παρασκευής αντίστοιχα

Τα εξ αναβολής παιχνίδια για την Α’ ΕΠΣΘ πραγματοποιήθηκαν σήμερα, με τον Ρήγα Φεραίο να μην έχει κανένα πρόβλημα να κάμψει την αντίσταση της Αγίας Παρασκευής με σκορ 1-5. Την ίδια στιγμή ο Πύρασος έκανε το λάθος να προηγηθεί απέναντι στην ΑΕ 2002, που ξέσπασε στη συνέχεια για να πετύχει επτά(!) συνολικά τέρματα για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση με σκορ 7-3!

Στο παιχνίδι ανάμεσα σε Αγία Παρασκευή και Ρήγα Φεραίο, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’, όταν ο από λάθος της άμυνας ο Αραμπατζής έκλεψε την μπάλα για να περάσει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να σκοράρει (0-1). Ο Ρήγας πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 16ο λεπτό με τον Αραμπατζή να σπάει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και ο επερχόμενος Καρακίτσιος έκανε με πλασέ το 1-2, για να απαντήσει η Αγία Παρασκευή στο 26’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόγια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 63’ ο Καλαϊτζίδης έκανε την ατομική προσπάθεια για να περάσει στον Γουτούλη, που συνεργάστηκε άψογα με τον Αλμασίδη για να περάσει με τη σειρά του στον Αραμπατζή που έκανε το 1-3 για τον Ρήγα. Στο 73’ ο Αραμπατζής έκλεψε για να περάσει τον Καραγιάννη, αυτός κέρδισε δύο κόντρες και προσπάθησε να πασάρει με αποτέλεσμα η μπάλα να βρει στον Τσιλόγλου που την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-4. Στο 76’ διαμορφώθηκε το τελικό 1-5, όταν ο Αραμπατζής σκόραρε μετά από σέντρα του Καρακίτσιου.

Αγία Παρασκευή: Γαλιόπουλος, Μαστακούλης, Παπαδήμος, Λούμπαρδος, Βαρελόπουλος, Τσίλογλου (75΄Μαρμαρινός), Αντωνίου (70’ Τσολάκης), Τόγιας (80’ Ιωακειμίδης), Κούκιος (56’ Δημόπουλος), Μεγαγιάννης, Μ. Γκέκος

Ρήγας Φεραίος: Ανατολής, Κακάνης, Αλμασίδης (80’ Μπομπότης), Ράπτης, Γκίνης, Σουγκάρης (46′ Ζατσάι), Γάρος (55’ Καλαϊτζίδης Ν.), Κατσούδας (60’ Καραγιάννης), Αραμπατζής, Γουτούλης, Καρακίτσιος.

Καταιγιστική η ΑΕ 2002

Ο Πύρασος έκανε λοιπόν το λάθος να προηγηθεί στο 10’ με τον Ζιώγα, ενώ ο Καλαϊτζίδης απάντησε στο 13′ με σουτ εκτός περιοχής για να κάνει το 1-1.

Στο 22’ ο Κόρδας με κοντινή προβολή μετά  από εκτέλεση κόρνερ του Μ. Γαλάνη έκανε το 2-1, για να ισοφαρίσει στο 25’ ο Ζιώγας σε 2-2. Στο 33’ ο Κόρδας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κούρτι έκανε το 3-2, ενώ στο 37’ ο Παρίσης μετά από πάσα του Καλαϊτζίδη έκανε το 4-2. Στο 40’ ο Παρίσης με προβολή έκανε το 5-2, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εκτέλεση φάουλ ο Β. Γαλάνης πέτυχε το έκτο τέρμα για την ομάδα του. Στο 70’ ο Bερντόβα σούταρε εκτός περιοχής για το 7-2, ενώ ο Ζιώγας διαμόρφωσε το τελικό 7-3 στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Κούρτι, Γαλάνης Β., Βέργος, Σταθόπουλος, Κόρδας (60’ Μαλλιαρός), Παρίσης, Καλαϊτζίδης, Βερντόβα, Κωστούλας (55’ Βεργοζήσης), Γαλάνης Μ. (50’ Τερλεξής).

Πύρασος: Λανάι, Αποστόλου, Κερατίδης, Τσέργας, Θεοδωρόπουλος (46’ Μπαράκου), Γκόλιας, Τσάμης, Ρεφουγιάτι, Καραδήμας, Κικίδης, Ζιώγας.