Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ

Συνεχίζει να έχει το απόλυτο στις νίκες ο ΓΣ Αλμυρού στον 1ο Όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ, αφού επικράτησε και επί της ΑΕΒΔ. Κατα πόδας όμως ακολουθεί η Νίκαια 2012 που πήρε το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στον Ελευθεριακό εκτός έδρας, ενώ Αγριά και Αιολικός μοιράζονται την τρίτη θέση, παίρνοντας και αυτοί νίκες στην 9η αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα των επόμενων αγωνιστικών σε όλα τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ έχουν ως εξής:

Α1 ΕΣΚΑΘ-1ος Όμιλος/9η αγωνιστική
Αγριά-Κεραυνός 81-55
Ίωνας-Αστέρας 72-46
Φοίβος-ΓΣ Βόλου 71-69
Σπάρτακος-Αιολικός 52-56
Ελευθεριακός-Νίκαια 2012 55-71
ΑΕΒΔ-ΓΣ Αλμυρού 40-71

Η βαθμολογία
1. ΓΣ Αλμυρού 18
2. Νίκαια 2012 17
3. Αγριά 16
4. Αιολικός 16
5. Σπάρακος 14
6. Φοίβος 14
7. Ίωνας 14
8. ΓΣ Βόλου 13
9. Κεραυνός 11
10. ΑΕΒΔ 10
11. Ελευθεριακός 10
12. Αστέρας Λάρισας 9

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Φοίβος-ΑΕΒΔ
ΓΣ Βόλου-Αγριά
Κεραυνός-Ελευθεριακός
Νίκαια 2012-Σπάρτακος
Αιολικός-Ίωνας
Αστέρας-ΓΣ Αλμυρού

Α2 ΕΣΚΑΘ-1ος Όμιλος/9η αγωνιστική
Σκιάθος-Κένταυρος Ζαγοράς 72-41
Ανόρθωση-Νέοι ΑΕΛ 99-57
BC Volos-Ιωλκία 45-62
Ερμής Αγιάς 2018-Δήμητρα Ευξ/λης 79-82 (70-70 κ.δ.)
Ίκαρος Νεάπολης-ΑΣ Φαρσάλων 62-40
Ρεπό: Ανάληψη Βόλου

Η βαθμολογία
1. Ανόρθωση 17
2. Ανάληψη 16
3. Ιωλκία 16
4. Ίκαρος Νεάπολης 12
5. BC Volos 12
6. Σκιάθος 12
7. Ερμής Αγιάς 2018 11
8. Νέοι ΑΕΛ 11
9. Δήμητρα Ευξ/λης 9
10. Κένταυρος Ζαγοράς 9
11. ΑΣ Φαρσάλων 8
*Η Δήμητρα Ευξεινούπολης έχει έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Νέοι ΑΕΛ-Σκιάθος
Κενταυρος Ζαγοράς-Ίκαρος Νεάπολης
ΑΣ Φαρσάλων-Ερμής Αγιάς 2018
Δήμητρα Ευξ/λης-BC Volos
Ιωλκία-Ανάληψη
Ρεπό: Ανόρθωση

Β’ ΕΣΚΑΘ-1ος Όμιλος/7η αγωνιστική
Ηρακλής Χάλκης-Πλατύκαμπος 64-48
ΓΣ Φαρσάλων Κ21 -Τιτάνες Αλμυρού 46-78
ΓΣ Τυρνάβου-Ολυμπιονίκης 52-49
Αρμένιο-Αναγέννηση Καλοχωρίου 41-53
Σκόπελος-Άδμητος δ.δ.

Η βαθμολογία
1. ΓΣ Τυρνάβου 13
2. Τιτάνες Αλμυρού 13
3. Αρμένιο 12
4. Ηρακλής Χάλκης 10
5. Αναγέννηση Καλοχωρίου 9
6. Σκόπελος 8
7. Πλατύκαμπος 8
8. Άδμητος 7
9. Ολυμπιονίκης 7
10. ΓΣ Φαρσάλων Κ21 7
*Ηρακλής Χάλκης και Αναγέννηση Καλοχωρίου ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -1 βαθμό. Αναγέννηση Καλοχωρίου και ο Ολυμπιονίκης έχουν από έναν μηδενισμό και -1 βαθμό.

Η επόμενη αγωνιστική (8η)
Σκόπελος-Αρμένιο
Άδμητος -Ηρακλής Χάλκης
Πλατύκαμπος-ΓΣ Τυρνάβου
Ολυμπιονίκης-ΓΣ Φαρσάλων Κ21
Τιτάνες Αλμυρού-Αναγέννηση Καλοχωρίου

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΕΣΚΑΘ (5η αγωνιστική)
Ανάληψη-Απόλλων Καρδίτσας 33-84
Ολυμπιάδα Λάρισας-Ολυμπιακός Βόλου 56-48
Αίολος Τρικάλων-Ιωνικός 102-24
Ρεπό: Νίκη Βόλου

Η βαθμολογία
1. Αίολος Τρικάλων 9
2. Νίκη Βόλου 8
3. Απόλλων Καρδίτσας 8
4. Ολυμπιακός Βόλου 6
5. Ανάληψη 5
6. Ολυμπιάδα Λάρισας 5
7. Ιωνικός 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η/ 12 Ιανουαρίου)
Απόλλων Καρδίτσας-Νίκη Βόλου
Ανάληψη-Ολυμπιάδα Λ¨αρισας
Ιωνικός-Ολυμπιακός Βόλου
Ρεπό: Αίολος Τρικάλων