Αποθέωση για Λημνιό ενόψει Μπάγερν

Ο Δημήτρης Λημνιός αγωνίστηκε για 73 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία της Κολωνίας κόντρα στη Στουτγκάρδη (1-1) πιάνοντας υψηλά στάνταρ απόδοσης! Εγκωμιαστικά σχόλια από τον τεχνικός της γερμανικής ομάδας Μάρκους Γκίσντολ.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ για αγωνίστηκε για τρίτο παιχνίδι ως αλλαγή, ωστόσο ο τραυματισμός του Εχιζίμπουε του έδωσε τη δυνατότητα να αγωνιστεί από το 17΄ του αγώνα με την Στουτγκάρδη

Ο Λημνιός έδειξε πολύ καλά στοιχεία και ήταν από τους κορυφαίους σε απόδοση παίκτες της Κολωνίας, κάτι που παραδέχθηκε και ο προπονητής του, Μάρκους Γκίσντολ.

«Έλαμψε από την δεξιά πλευρά στο δεύτερο ημίχρονο. Προπονείται σκληρά και πλέον ανταποκρίθηκε όπως έδειξε με αυτή την εμφάνιση. Νομίζω έκανε ένα σπουδαίο παιχνίδι» σημείωσε ο τεχνικός της Κολωνίας.

Ο 22χρονος εξτρέμ πλέον θέτει υποψηφιότητα για να ξεκινήσει βασικός στο ματς της επόμενης αγωνιστικής απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου.