Αξιόλογες επιδόσεις του ΙπΟΤΙΣ στον 4ο Διασυλλογικό Αγώνα Βορείου Ελλάδος

Στον 4ο Διασυλλογικό Αγώνα Βορείου Ελλάδος στον Ιππικό Όμιλο Θέρμης συμμετείχαν 6 αθλητές του ΙπΟΤΙΣ με αξιόλογες παρουσίες.

Παρθενική εμφάνιση έκανε ο Σταύρος Ανετόπουλος με τον Trumann στον πρώτο τους αγώνα εκτελώντας 3 άπταιστες διαδρομές και καταλαμβάνοντας την 4η θεση στην κατηγορία 0.90-0.95.

παρθενικές ήταν και οι εμφανίσεις των τριών νέων αθλητριών του ομίλου Νεφέλη Μάνη με την Marine, Σεμίνα Μιχαλάκη με την Etna και Αναστασία Παπαδοπούλου με τον Deseo, οι οποίες έκαναν άρτιες διαδρομές και βραβεύτηκαν στις κατηγορίες 0.60 και 0.80μ.

Πρώτη φορά συμμετείχε και ο ίππος Evinoras (aka Bambi) με την Αμίλια Ανετόπουλου, προπονήτρια που τον εκπαίδευσε, κάνοντας 3 εξαιρετικές διαδρομές.

Το πλέον πιο έμπειρο δίδυμο της ομάδας του συγκεκριμένου αγώνα ήταν η Ελισάβετ Αναστασιάδου με τον Rebellis που έκαναν 3 πολύ καλές εμφανίσεις και κατέκτησαν την 4η θέση στην κατηγορία 1.10μ.