Ηττήθηκε η Νίκη στα Γρεβενά

Βαριά ήττα με 93-63 γνώρισε η Νίκη Βόλου στα Γρεβενά από τον Πρωτέα για τη Γ’ Εθνική μπάσκετ ανδρών. Οι κυανόλευκοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των φορμαρισμένων παικτών του Πρωτέα στο τελευταίο δεκάλεπτο κυρίως. Όσο άντεξαν το πάλεψαν οι παίκτες του Θανάση Κασαπίδη, που έμειναν από δυνάμεις και δέχθηκαν επίθεση διαρκείας και μεγάλη πίεση στο τέταρτο δεκάλεπτο. Κορυφαίος από τους φιλοξενούμενους ο Παναγιώτης Τσώλης που πέτυχε 27 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-18, 42-34, 68-52, 93-63
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μπίκης
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Χασιώτης): Ζαμπέτης 2, Γιαννάκης 7 (1), Ζήμπρας, Μουράτογλου 21 (3), Ρίγκος 3, Κολοβός 13 (3), Συλλάκος 2, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 19, Πετρίδης 10, Τζήμας 14, Κλωνάρας 2.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Κασαπίδης): Τζίνης 5, Μαστοράκης 1, Κατσαλής 11 (2), Θεοδώρου, Τάσος 10, Μπίζιος, Τσώλης 27 (2), Βασδέκης, Κετούλας 2, Τοκατλίδης 7.