Χάλκινο μετάλλιο για τον Μαχητή Αγριάς στη Βουδαπέστη

Χάλκινο μετάλλιο και πέμπτη θέση ήταν ο απολογισμός  στο Διεθνές Τουρνουά Καράτε 34th Hungarian Tatami Cup για τον Μαχητή Αγριάς.
Πιο αναλυτικά, η αποστολή του Συλλόγου Παραδοσιακού Καράτε Αγριάς «Ο ΜΑΧΗΤΗΣ» επέστρεψε από το Διεθνές Τουρνουά 34th Hungarian Tatami Cup που διεξήχθη το Σάββατο 9 Μαρτίου στη Βουδαπέστη.
Διοργανώτρια αρχή ήταν η ουγγρική ομοσπονδία με τη συμμετοχή 523 αθλητές/αθλήτριες από 94 συλλόγους 19 χωρών.
Ο Σύλλογος Παραδοσιακού Καράτε Αγριάς «Ο ΜΑΧΗΤΗΣ» κατέκτησε σε ένα τουρνουά που το επίπεδο ανταγωνισμού ήταν πολύ ψηλό μια 3η θέση με τον αθλητή Γκοντόπουλο Μιχάλη κατηγορία U14 ετών -50 κιλά, ενώ η αθλήτρια Ιατροπούλου Βάρβαρα έφτασε στο τελικό ρεπασάζ για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου, αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 6-7 σκορ κατακτώντας την 5η θέση στην κατηγορία Νέων-Γυναικών -59 κιλά.