Χαμός στην Τιφλίδα – Επεισόδιο στο τέλος του ημιχρόνου και δύο αποβολές (βίντεο)

Η Εθνική Ελλάδας δίνει σκληρή μάχη στην Τιφλίδα κόντρα στη Γεωργία για το εισιτήριο που θα την φέρει στην τελική φάση του Euro 2024 το ερχόμενο καλοκαίρι.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0) και χωρίς πολλές φάσεις, με τις δύο ομάδες να είναι πολύ προσεκτικές και τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο να αντιδρά άψογα στη μοναδική ευκαιρία των γηπεδούχων.

Το ματς σημάδεψε ωστόσο ένα σοβαρό επεισόδιο στο τέλος του ημιχρόνου.

Ένα μαρκάρισμα του Μάνταλου στον Κβαρατσκέλια έφερε ένταση ανάμεσα στους δύο παίκτες, η οποία κλιμακώθηκε σε λίγα δευτερόλεπτα, με τους παίκτες από τους παγκους των δύο ομάδων να μπαίνουν στο γήπεδο και να έρχονται στα χέρια.

Το αποτέλεσμα ήταν να αποβληθεί ο Γιώργος Τζαβέλλας από την Εθνική Ελλάδας (ήταν εκτός αποστολής) και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας, Γκιόργκι Λόρια από τη Γεωργία.