Δεύτερη –άνετη- νίκη για τις κορασίδες του Ολυμπιακού Βόλου

Επικράτησαν με 31-52 του ΑΟ Έξω Παναγίτσας

Το «δύο στα δύο» έκαναν τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου κερδίζοντας και σήμερα την ομάδα της ΑΟ Έξω Παναγίτσας Χαλκίδας με 21 πόντους διαφορά (31-52). Οι «ερυθρόλευκες» μπήκαν δυνατά στην πρώτη περίοδο και από νωρίς πήραν το προβάδισμα στο σκορ με 12-1, αλλά στη συνέχεια οι αντίπαλες κατάφεραν να ισορροπήσουν και να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με -6, ενώ με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου η διαφορά που είχαν τα κορίτσια του Ολυμπιακού Βόλου ήταν στους πέντε πόντους. Στην τρίτη και τέταρτη περίοδο έσφιξε η άμυνα και ανέβασαν στροφές και στην επίθεση, «χτίζοντας» διαφορά 19 πόντων, μιας και δέχθηκαν μόλις ένα καλάθι στο τρίτο δεκάλεπτο, ενώ στην τέταρτη μόλις έξι πόντους.
Σιουμουρέκη 15, Κουτοπούλη 18, Κ. Πολύζου 10, Καραστάθη 3, Λογοδότη 4, Φούτρα 2, Δαλαμάγκα, Ράπτη, Αν. Πολύζου, Δραγατζίκη, Νιφόρου, Κωστοπούλου.
Δεκάλεπτα: 10-16, 23-28, 25-44, 31-52