Δεύτερη εντός έδρας ήττα για Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα παρόντος Αντετοκούνμπο

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ με 84-79 από την Εφές για την 6η αγωνιστική της Euroelague. Πρόκειται για τη δεύτερη εντός έδρας απώλειά του και τρίτη στο σύνολο της εφετινής διοργάνωσης.

Στο μείον έξι τελείωσε το ημίχρονο για τους ερυθρόλευκους, ενώ ισόπαλη ήταν η τρίτη περίοδος. O Λάρκιν έστειλε την Εφές στο +12 (63-75) στο 34’. Εκεί, ξεκίνησε μία αντίδραση από τους «ερυθρόλευκους», όπου μέσα από την καλή άμυνα και τους Μάρτιν, Σλούκα και Σπανούλη, η διαφορά μειώθηκε αρχικά στο -4 (73-77) και στη συνέχεια στο -3 (75-78), στο 1:11’’ πριν τη λήξη. Ακολούθησαν καλάθια από Λάρκιν και Σλούκα για το 77-80, με τις δύο βολές του Μίτσιτς να κάνουν το 77-82, στα 14’’ πριν τη λήξη.
Στην επόμενη επίθεση αστόχησε σε τρίποντο ο Σπανούλης, με τον Άντερσον να κερδίζει φάουλ και από τη γραμμή να κάνει το 77-84, στα 5,3’’. Το τελικό 79-84 διαμόρφωσε ο ΜακΚίσικ.
To παιχνίδι παρακολούθησε διά ζώσης ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που είχε δει την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Φενέρ πριν από μερικές ημέρες.

Τα δεκάλεπτα: 26-29, 38-44, 57-63, 79-84