Έχασε εύκολα από τη Δόξα Λευκάδας ο Ολυμπιακός Β.

Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ ο Ολυμπιακός Βόλου κόντρα στη φανερά ανώτερη Δόξα Λευκάδας, αφού έχανε στο δεκάλεπτο με 13 πόντους και με 19 στο ημίχρονο, και υποτάχθηκε στο πρώτο φαβορί για άνοδο με 71-82 στο ΕΑΚ. Στο 30′ οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 17 πόντους και απλώς οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τέλος στους 11.

Δεκάλεπτα: 13-26, 30-49, 47-64, 71-82

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 13 (2), Μαλαμούλης, Τσόγκας, Ίλτσογλου 10, Κυριακόπουλος 4, Μπόγδανος 19 (1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 6 (2), Σκαμάγκας 7 (2), Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής, Λουλούδης 10

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 20 (6), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 23 (1), Τσιαβές 10, Παπαδόπουλος, Βαγενάς 25 (2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος, Γερονάτσιος, Τριχόπουλος 4, Κελάριου, Ζαμπάκης.