Εκτός γηπέδου οδηγήθηκε οπαδός που δεν σεβάστηκε το ενός λεπτού σιγή στο ΑΕΚ-Λαύριο

Ένα άσχημο περιστατικό καταγράφηκε στο κλειστό των Άνω Λιοσίων πριν την έναρξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ με το Λαύριο.

Συγκεκριμένα, ένας οπαδός δεν τήρησε το ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του φονικού σεισμού στην Τουρκία και τη Συρία, με τις πληροφορίες μάλιστα να αναφέρουν πως δεν έμεινε εκεί, ξεκινώντας να βρίζει!

Εντέλει, οι άνθρωποι ασφαλείας του γηπέδου της Ένωσης τον εντόπισαν άμεσα και τον οδήγησαν εκτός των εγκαταστάσεων.

Οσο αφορά το ματς στο κλειστό των Άνω Λιοσίων η ΑΕΚ δέχθηκε… σφαλιάρα από το Λαύριο (81-95)!

Η ομάδα του Ηλία Καντζούρη ήταν κάκιστη σε άμυνα και επίθεση, έκανε πολλά λάθη και φάνηκε να μην είναι συγκεντρωμένη σε κανένα σημείο της αναμέτρησης. Εξαιρετικό σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού το σύνολο του Χρήστου Σερέλη, που πέτυχε μία τεράστια νίκη, την πρώτη μακριά από την έδρα της τη φετινή σεζόν.

Σε τρομερή μέρα βρέθηκε για τους φιλοξενούμενος ο Κόουλ με 23 πόντους, έχοντας ως άξιους συμπαραστάτες τους Ζάρα (23π.), Κουζέλογλου (17π.) και Κολοβέρο (13π.). Δεν ήταν αρκετοί οι 17π. Του Γουίλαμς για τους «κιτρινόμαυρους».

Υποχώρησε στο 9-7 και στην τέταρτη θέση η «Ένωση», ανέβηκε στο 3-12 το Λαύριο.