Eπιτυχίες και στο Τζούντο για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ημέρα επιτυχιών και διακρίσεων ήταν η Κυριακή 2 Οκτωβρίου και για το τμήμα Τζούντο του Ολυμπιακού Βόλου.

Η αποστολή του τμήματος, με Δύο αθλητές μετέβη στην Λάρισα για και συμμετείχε στο 1ο τουρνουά Τζούντο που διοργάνωσε  ο ΑΣ «Πολυμήχανος Οδυσσέας» Λάρισας.

Συγκεκριμένα οι αθλητές που αγωνίστηκαν ήταν ο Βύρων Καράς στην κατηγορία Ανδρών και στα -100 κιλά, και ο Βαγγέλης Νίτας στην κατηγορία Παίδων Β’ και στα +60 κιλά.

Οι δύο αθλητές του συλλόγου κατέκτησαν την δεύτερη θέση στις κατηγορίες που αγωνίστηκαν επιστρέφοντας στον Βόλο με τα αργυρά μετάλλια αφήνοντας υποσχέσεις για ένα καλύτερο μέλλον.

Στην ανακοίνωσή της εξάλλου, η διοίκηση του ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου συγχαίρει τα μέλη της αποστολής.