Τους διαιτητές και κριτές που ορίστηκαν σε αγώνες της αρμοδιότητάς της για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 6 και 7 Νοεμβρίου ανακοίνωσε η ΕΣΚΑΘ.
Οι ορισμοί όσον αφορά αγώνες ομάδων της Μαγνησίας σε όλες τις κατηγορίες έχουν ως εξής:
Με τα πρωταθλήματά της σε όλες τις κατηγορίες να βρίσκονται σε πλήρη εξέλιξη, η ΕΣΚΑΘ ανακοίνωσε τους διαιτητές και κριτές που ορίστηκαν σε όλους τους αγώνες.
Όσον αφορά τους ορισμούς για αγώνες που συμμετέχουν ομάδες της Μαγνησίας, αυτοί έχουν ως εξής:
A1 EΣΚΑΘ
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Αιολικός-Καλαμπάκα (Ν. Ιωνίας, 19:00): Γιαννούλης, Κοντοστάθης (Τοψάκης, Πεγιούκα, Ανδριοπούλου)
ΓΣ Βόλου-Ανόρθωση («Β. Παρασκευόπουλος», 18:00): Μπουγλός Ι.-Μπουγλός Παν. (Χούτα, Γκαλίδη, Βελέτζας. Γυμν: Μιναρετζόπουλος)
Ανάληψη-Ίωνας (ΕΑΚ Βόλου, 17:00): Κορομηλάς-Αβραμίδου (Μαρούσος, Καροτσάκης, Πολύζος)
ΑΕΤ-ΑΕΒΔ (Μπάρας, 18:00): Λίλης-Γκαρτζονίκας (Παπαδήμα, Γραμμένου, Μερτσιώτη)
Α2 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Τιτάνες Αλμυρού-Κένταυρος Ζαγοράς (Αλμυρού, 17:30): Παπαγιώτης-Γεωργοσόπουλος (Μαρούσος, Καροτσάκης, Πολύζος)
Ελευθεριακός-BC Volos (Ν. Ιωνίας, 17:00): Κοντοστάθης-Δημητρόπουλος (Τοψάκης, Ανδριοπούλου, Πεγιούκα)
Κυριακή 7 Νοεμβρίου
Ίκαρος-ΓΣ Σκιάθου (Αγίου Θωμά, 11:30): Χριστοδούλου-Δότας (Μόρας, Τζιμούρτος, Γκατζιάς)
Β’ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 7 Νοεμβρίου
Ολυμπιονίκης-Ηρακλής Χάλκης («Β. Παρασκευόπουλος», 11:00): Δημητρόπουλος-Κοντοστάθης (Μαρτυγάκη, Πασιάς, Ανδριοπούλου)
Λέοντας Τυρνάβου-Άνω Λεχώνια (Τυρνάβου, 17:30): Καραχρήστος-Δελιμιχάλης (Χόρτη, Φαρμακιώτη, Μότσιος)
Κάτω των 21 ετών
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου (Δημοτικό Τρικάλων, 16:00): Γκαρτζονίκας-Γκουλιώνης (Γκουγκουστάμου, Ρετζελάς, Βήτας)
Εφήβων Μαγνησίας
Κυριακή 7 Νοεμβρίου
ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Βόλου (Αλμυρού, 11:00): Παπαγιώτης-Γεωργοσόπουλος (Μπορλότος, Πεγιούκα, Βελέτζας)
Νίκη Βόλου-Ανόρθωση (Ν. Ιωνίας, 11:30): Παπαγιώτης-Σκοτεινιώτη (Σεφεριάδου, Μαριτσούδη, Γκαλίδη)
Ίωνας-ΑΕΒΔ («Β. Παρασκευόπουλος», 13:00): Δημητρόπουλος-Κοντοστάθης (Μαρτυγάκη, Ανδριοπούλου, Πασιάς
Αιολικός-Ανάληψη (Ν. Ιωνίας, 13:30): Δημητρόπουλος-Κοντοστάθης (Μαρτυγάκη, Ανδριοπούλου, Πασιάς)
Παίδων Μαγνησίας
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Αιολικός-ΑΕΒΔ (Ν. Ιωνίας, 15:00): Δημητρόπουλος (Τοψάκης, Ανδριοπούλου, Πεγιούκα)
Ολυμπιονίκης-ΓΣ Βόλου («Β. Παρασκευόπουλος», 20:00): Σκοτεινιώτη (Χούτα, Βελέτζας, Γκαλίδη)
ΓΣ Βόλου Β’-Ίωνας Βόλου («Β. Παρασκευόπουλος», 08:45): Δημητρόπουλος-Σκοτεινιώτη (Γρηγοροπούλου, Πεγιούκα, Βελέτζας)
Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αλμυρού («Β. Παρασκευόπουλος», 10:00): Δημητρόπουλος-Σκοτεινιώτη (Γρηγοροπούλου, Πεγιούκα, Βελέτζας)
Νίκη Βόλου Β’-Αιολικός Βόλου Β’ (Ν. Ιωνίας, 12:00): Γεωργοσόπουλος-Σκοτεινιώτη (Καρρά, Γκαλίδη, Πασιάς)
Ανόρθωση-Αγριά (ΕΑΚΒ, 12:00): Παπαγιώτης (Μαρούσος, Μαριτσούδη, Πολύζος)
Τιτάνες Αλμυρού-Ακαδημία ΓΣΒ (Αλμυρού, 13:00): Κοντοστάθης (Σεφεριάδου, Βλάχος, Μαντούδης)
Κορασίδων
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Νίκη Βόλου-ΑΕΒΔ (Ν. Ιωνίας, 10:00): Γεωργοσόπουλος (Καρρά, Πασιάς, Γκαλίδη)
Ολυμπιακός Βόλου-Αιολικός (ΕΑΚ Βόλου, 19:00): Αβραμίδου-Καραθάνος (Σεφεριάδου, Βλάχος, Μαντούδης)
Κυριακή 7 Νοεμβρίου
Τιτάνες Αλμυρού-BC Volos (Aλμυρού, 13:00): Γεωργοσόπουλος (Μπορλότος, Πεγιούκα, Βελέτζας)