Τα διαιτητικά σχήματα των αγώνων για τους αγώνες σε όλα τα υπ’ ευθύνη της πρωταθλήματα ανακοίνωσε η ΕΣΚΑΘ.
Οι ορισμοί των διαιτητών και των κριτών έχουν ως εξής:
Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
Ανάληψη-Αιολικός (ΕΑΚΒ, 17:00): Παπαγιώτης-Σκοτεινιώτη (Σχοινάς, Γκαλίδη, Καροτσάκης)
Σπάρτακος-Δαναοί (Αγίου Θωμά, 17:30): Γιατρόπουλος-Δότα (Σγουρού, Φαρμακιώτη, Πετρόπουλος)
Άρης Τρικάλων-ΓΣ Βόλου (Μπάρας, 17:30): Ξέρας-Λίλης (Παπαδήμα, Αλεξοπούλου, Γκουγκουστάμου)
Τρίκαλα 14-ΑΕΛ (Μπάρας, 19:30): Ξέρας-Λίλης (Αλεξοπούλου, Παπαδήμα, Γκουγκουστάμου)
Ίωνας Βόλου-Φοίβος 2002 («B. Παρασκευόπουλος», 19:30): Ζαχαρής-Κοντοστάθης (Ανδριοπούλου, Καραγεώργος, Βελέτζας)
Α2 ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
ΓΣ Σκιάθου-Ίκαρος Λάρισας (Σκιάθου, 13:00): Μπουγλός Ι.-Μανιάκη (Μιτζέλος, Σαραντινός, Πεγιούκα)
Ελευθεριακός-Ηρακλής Χάλκης («B. Παρασκευόπουλος», 13:00): Αβραμίδου-Μακαρόνας (Μποργάνης, Ανδριοπούλου, Πολύζος)
Κένταυρος Ζαγοράς-Λέοντες Τυρνάβου (Ζαγοράς, 13:30): Γιαννούλης-Ρόπη (Καρρά, Γκαλίδη, Βενετσάνος)
ΑΕΒΔ-Αστέρας Λάρισας (Ν. Ιωνίας, 15:00): Γεωργοσόπουλος-Μακαρόνας (Μαρτυγάκη, Βλάχος, Βελέτζας)
Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου
Ηρακλής Χάλκης-Ίκαρος Λάρισας (Χάλκης, 17:30): Παγώνης-Παπαπρίλης
Β’ ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
BC Volos-Άνω Λεχώνια («B. Παρασκευόπουλος», 11:00): Αβραμίδου-Μακαρόνας (Ανδριοπούλου, Πολύζος, Σχοινάς)
Αν. Αρμενίου-Ολυμπιονίκης (Αρμενίου, 12:00): Βαρδάκης-Κούντρια (Μαντούδης Α., Μαντούδης Χαρ., Καροτσάκης)
Νίκη Βόλου Κ23-Πλατύκαμπος (Ν. Ιωνίας, 13:00): Σκοτεινιώτη-Μαύρου (Μαρτυγάκη, Βελέτζας, Πασιάς)
ΑΣ Φαρσάλων-Ιωλκία (Φαρσάλων, 17:00): Παγώνης-Βέβης (Γκανάλας, Μόρας, Γκατζιάς)
Πρωτάθλημα Παίδων
Α’ Όμιλος
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός Βόλου-ΓΣ Αλμυρού (ΕΑΚΒ, 08:30): Παπαγιώτης-Κούντρια (Μαρούσος, Γκαλίδη, Βελέτζας)
BC Volos-Ολυμπιονίκης («Β. Παρασκευόπουλος», 08:30): Σκοτεινιώτη-Μαύρου (Σεφεριάδου, Πολύζος, Καραγεώργος)
Νίκη Βόλου-Αιολικός (Ν. Ιωνίας, 14:00): Βαρδάκης-Διαμαντής (Μαριτσούδη, Μαντούδης, Πεγιούκα)
ΑΕΒΔ-Ανόρθωση (Ν. Ιωνίας, 19:00): Μανιάκη-Σιουμουρέκη (Καρρά, Σεφεριάδου, Βενετσάνος)
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
ΓΣ Σκιάθου-Πρότυπη Ακαδημία (Σκιάθου, 11:00): Μπουγλός Ι.-Μανιάκη (Μιτζέλος, Σαραντινός, Πεγιούκα)
Β’ Όμιλος
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
Δημητριάς-Νίκη Βόλου Β’ (Ν. Ιωνίας, 08:30): Βαρδάκης-Διαμαντής (Γρηγοροπούλου, Σχοινάς, Βενετσάνος)
Ανάληψη-Ελευθεριακός (ΕΑΚΒ, 10:00): Παπαγιώτης-Κούντρια (Μαρούσος, Τοψάκης, Μπορλότος)
Αιολικός Β’-Τιτάνες Αλμυρού (Ν. Ιωνίας, 12:00): Βαρδάκης-Διαμαντής (Μαριτσούδη, Μαντούδης, Πεγιούκα)
Ανόρθωση Β’-Πρότυπη Ακαδημία (ΕΑΚΒ, 12:00): Σκοτεινιώτη-Μακαρόνας (Γρηγοροπούλου, Τοψάκης, Μπορλότος)
Πρωτάθλημα Εφήβων
Α’ Όμιλος
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
ΓΣ Βόλου-Ανάληψη («Β. Παρασκευόπουλος», 15:30): Σκοτεινιώτη-Μαύρου (Μαμμές, Χούτα, Μαριτσούδη)
Αιολικός-Ολυμπιακός Βόλου (Ν. Ιωνίας, 17:00): Γεωργοσόπουλος-Διαμαντής (Μαρούσος, Τοψάκης, Βλάχος)
Πρωτάθλημα Κορασίδων
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
Τιτάνες Αλμυρού-Ολυμπιακός Βόλου (Αλμυρού, 11:00): Κοντοστάθης-Ρόπη (Χλωρός, Καροτσάκης, Σχοινάς)
Νίκη Βόλου-Αιολικός (Ν. Ιωνίας, 20:30): Σκοτεινιώτη-Σιουμουρέκη (Σεφεριάδου, Χούτα, Βλάχος)