Εσπασαν το ρόδι οι Τιτάνες Αλμυρού

Ο Κοντάκης έβαλε 16 πόντους όσους και ο Κουτσονοβάκης

Νίκη-ανάσα, που είναι και η πρώτη τους στην Α1 ΕΣΚΑΘ στην παρθενική τους συμμετοχή σ’ αυτήν, σημείωσαν οι Τιτάνες Αλμυρού απέναντι στην Ενωση Ελασσόνας στην έδρα τους.

Οι νικητές έκαναν αθροιστικά επιμέρους σκορ στο 2ο και 3ο δεκάλεπτο 37-24 και έτσι ξεκίνησαν με +7 στην τελευταία περίοδο, προβάδισμα το οποίο διατήρησαν με το ισόπαλο 24-24 αυτού του διαστήματος.

Τους τελευταίους τρεις πόντους των Τιτάνων πέτυχε με βολές ο Μητρουλάς και διαμόρφωσε έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 6-12, 28-25, 43-36, 67-60

Τιτάνες Αλμυρού (Φλεβάρης): Κολοκύθας 11, Βουλτσίδης, Αραμπατζής, Συλεόπουλος 5, Μητρουλάς 12 (3), Κουτσονοβάκης 16 (1), Γαλανάκης 1, Συνάζος 6, Κωτούλας, Κοψιαλής, Κοντάκης 16 (3).

ΓΣΕ Ελασσόνας (Ποντίκας): Σαμολαδάς Κ. 3 (1), Τζήκας 9 (3), Σαμολαδάς Β. 2, Κοτσαδούρος Ν. 3, Κοτσαδούρος Κ. 5 (1), Παναγιώτου 11 (1), Λιάπης 4, Παρλάντζας 20, Φλώρος 3 (1).