Euroleague: Το πρόγραμμα των «αιωνίων»

Στις 6 Δεκεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο ντέρμπι των «αιωνίων» αντιπάλων στην Euroleague με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στη διοργάνωση της περιόδου 2019/2020 είναι το ακόλουθο:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός – Βαλένθια

3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός

6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας

9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός – Χίμκι

15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός

17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός – Αλμπα Βερολίνου

20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός

22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός – Μπασκόνια

23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας – Ολυμπιακός

24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας

32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός – Αρμάνια Μιλάνο

4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός – Βαλένθια

8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας – Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός – Μπασκόνια

12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός

19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου

20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός – Ζάλγκιρις

21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν

22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια – Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός

24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός – Χίμκι

32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια – Παναθηναϊκός