Φιλική ήττα 2-1 η Ελλάδα από την Ελβετία

ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/INTIME SPORTS

Την ήττα με 2-1 από την Ελβετία γνώρισε το βράδυ της Τετάρτης (1/9) η Εθνική Ελλάδος με τους Ελβετούς να έχουν ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Στίβεν Ζούμπερ της ΑΕΚ που πέτυχε ένα γκολ και είχε μια ασίστ ενώ ήταν ο καλύτερος παίκτης των γηπεδούχων.

Από την άλλη η Ελλάδα είχε κάποια καλά διαστήματα στην αναμέτρηση, ιδίως στο πρώτο μέρος μετά το 20′ αλλά και στο δεύτερο μετά το τέρμα που δέχτηκε. Κατάφερε να μειώσει με τον Παυλίδη ενώ ο Έλληνας φορ είχε και δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο.

Σε ένα φιλικό προετοιμασίας, όπως κόντρα στην Ελβετία, ο ομοσπονδιακός τεχνικός δοκίμασε κάποια πράγματα όπως το δίδυμο δύο μπακ στην αριστερή πλευρά ενώ μοίρασε το χρόνο συμμετοχής ανάμεσα σε παίκτες που έχει στο μυαλό του ως βασικούς στις αναμετρήσεις που έρχονται με Κόσοβο και Σουηδία και χρησιμοποίησε τον Ζέκα που δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στο ματς της Κυριακής σε όλο το 90′ λεπτό.