Φιλική ήττα από τον Αίολο για τη Νίκη

Το πρώτο της επίσημο φιλικό παιχνίδι στο κλειστό της Νέας Ιωνίας έδωσε η ομάδα μπάσκετ Ανδρών της Νίκης Βόλου σήμερα Τετάρτη, με τους «κυανόλευκους» να γνωρίζουν την ήττα από το σύνολο του Αιόλου Τρικάλων-Γόμφων με σκορ 58-76.

Το προπονητικό δίδυμο των Γιώργου Κοσμάτου και Ανδρέα Μαύρου μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, αλλά χρησιμοποίησε αρκετά, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο τους λογιζόμενους ως βασικούς, σε μία ακόμη πρόβα ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος. Πάντως η Νίκη ήταν ήδη πίσω στο ημίχρονο με σκορ 27-37. Από παιχνίδι πάντως αποχώρησε στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Δημήτρης Λόλας μετά από ενοχλήσεις λόγω τραυματισμού στη μέση.