Φιλική «τεσσάρα» της Βραζιλίας στη Γουινέα – Έμεινε στον πάγκο ο Αγκιμπού Καμαρά

Με τέσσερα τέρματα φιλοδώρησε τη Γουινέα η Βραζιλία (4-1), σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο «Cornella El Prat» της Βαρκελώνης.

Οι Βραζιλιάνοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ στο 27′, με προβολή του Ζοέλιντον από κοντά, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Τρία λεπτά αργότερα, η «σελεσάο» διπλασίασε τα τέρματά της, με τον Ροντρίγκο να πλασάρει ψύχραιμα για το 2-0. Στο 36′, ο Σιλά βρήκε τον Γκιρασί, ο οποίος με όμορφη κεφαλιά έκανε το 2-1. Αυτό ήταν και το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Στο 47′, ο Πακετά έστειλε συστημένη σέντρα στον Μιλιτάο, ο οποίος με εκπληκτική κεφαλιά έκανε το 3-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Βινίσιους στο 87′, όντας εύστοχος σε εκτέλεση πέναλτι.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αγκιμπού Καμαρά, ο οποίος θα επιστρέψει στον Ολυμπιακό μετά τον δανεισμό του στον Ατρόμητο, ήταν στην αποστολή της Γουινέας, αλλά δεν πήρε λεπτά συμμετοχής.