Football League: Αλώβητη στα Περιβόλια η Παναχαϊκή

Μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, με 2-1, πανηγύρισε η Παναχαϊκή επί του Κισσαμικού στα Χανιά, διατηρώντας έτσι ακέραιες τις ελπίδες της για άνοδο στη Super League.

Στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 21η ημέρα στη Β΄ Εθνική, στο γήπεδο των Περιβολίων, η ομάδα της Πελοποννήσου άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με κεφαλιά του Μωραΐτη.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Ξύδα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, για να δώσει τη νίκη στην Παναχαϊκή ο Φωτάκης στο 57΄, επίσης με κεφαλιά.

Ο σύλλογος της Πάτρας έφτασε στους 46 βαθμούς και μείωσε στους 5 τη διαφορά από το δεύτερο ΟΦΗ, ενώ ο Κισσαμικός παρέμεινε στους 34 και είναι πέμπτος.