«Γκέλα» η Γιουβέντους χωρίς τον Ρονάλντο

Το «κακό φεγγάρι» της Γιουβέντους στη Serie Α από την έναρξη της σεζόν συνεχίζεται.

Χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο στην ενδεκάδα η ομάδα του Αντρέα Πίρλο έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Μπενεβέντο και μπορεί να παραμένει αήττητη από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος, αλλά με 5 ισοπαλίες στις πρώτες 9 αγωνιστικές!

Οι «μπιανκονέρι» μπήκαν με καλή ψυχολογία στο ματς μετά την πρόκρισή τους στους «16» του Champions League για 7η σερί σεζόν και με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου άνοιξαν το σκορ με τον Άλβαρο Μοράτα.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και «πλήγωσαν» τη «Μεγάλη Κυρία» στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Λετίτσια να «γράφει» το τελικό 1-1.

Απόντος του Κριστιάνο Ρονάλντο (έμεινε εκτός αποστολής) η «Γιούβε» είχε μόλις μία καλή ευκαιρία στο β΄ μέρος για να πάρει το «τρίποντο», αλλά ο Ντιμπάλα νικήθηκε από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων Μοντιπό.

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το χειρότερο δυνατό τρόπο για τους «μπιανκονέρι» καθώς μετά το σφύριγμα της λήξης ο διαιτητής απέβαλλε με απευθείας κόκκινη κάρτα τον σκόρερ Μοράτα, πιθανότατα για εξύβριση.