Η αποστολή του ΝΠΣ Βόλος για το ματς με τον Παναθηναϊκό

Δύο διπλά σε ισάριθμα ματς έχει εκτός έδρας ο ΝΠΣ Βόλος με Ατρόμητο και Λαμία και στο σαββατιάτικο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ (20.30) έχει τη φιλοδοξία για ένα νέο θετικό αποτέλεσμα.

Στους κυανέρυθρους γνωρίζουν ότι ο μεγάλος του αντίπαλος άλλαξε προπονητή, με τον Μπόλονι να κάθεται αύριο για πρώτη φορά στον πάγκο του, κι αυτό μπορεί να επιδράσει πολύ θετικά στους παίκτες του «τριφυλλιού», που θα είναι αυτοί πάντως που θα έχουν το  άγχος, καθώς μετά την ισχνή συγκομιδή των δύο βαθμών σε τέσσερις αγώνες δίνουν έναν «τελικό», που δε χωρά άλλο αποτέλεσμα γι’ αυτούς.

Ο ΝΠΣ Βόλος τα έχει πάει περίφημα με δέκα βαθμούς σε πέντε αναμετρήσεις, που τον έχουν φέρει ισόβαθμο στη δεύτερη θέση με τον Ολυμπιακό Πειραιώς, ενώ κόντρα στους «πράσινους» θα έχει να αντιμετωπίσει τις απουσίες των τραυματιών Τσοκάνη και Γέντρισεκ, αλλά και του Περέα, που είναι δανεικός από τον Παναθηναϊκό και υπάρχει συμφωνία να μην αγωνιστεί στα ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

Είκοσι ποδοσφαιριστές συμπεριελήφθησαν στην αποστολή του ΝΠΣ Βόλος για την αυριανή αναμέτρηση κι αυτοί είναι οι εξής: Γκαραβέλης, Κλέιμαν, Ντεντάκης, Φερράρι, Σάντσες, Κολόμπο, Τέκιο, Μήτογλου, Δημόπουλος, Κρητικός, Νίνης, Γκουαροτσένα, Μαρτίνες, Μπαριέντος, Ριένστρα, Μπάλλας, Κιάκος, Μπαρτόλο, Δουβίκας και Ουάρντα.

Το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1:

Σάββατο (24/10)

20:30 Παναθηναϊκός – ΝΠΣ Βόλος

Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)

Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Κολοσιώνης (Αιτ/νιας)

4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων)

VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

AVAR: Πατράς (Μακεδονίας)

Κυριακή (25/10)

16:00 Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Ζαμπαδάς (Ηπείρου)

VAR: Κοτσάνης (Δράμας)

AVAR: Καρσιώτης (Κορινθίας)

18:15 Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας, Λευκάδας)

4ος: Περράκης (Αθηνών)

VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)

AVAR: Κουρουμπύλια (Δυτικής Αττικής)

20:30 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Καμπερίδης (Καβάλας)

4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

AVAR: Μεϊντανάς (Αχαΐας)

Δευτέρα (26/10)

19:30 Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Αναστασάκης (Χανίων)

4ος: Φωτιάς (Πέλλας)

VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών)

AVAR: Τζιωτζιός (Θράκης)