Ήττα 5-0 από τον ΠΑΟΚ για τον Βόλος 2004 (φωτογραφίες)

Για την 9η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών

Εξ αρχής ο Βόλος 2004 ήταν αουτσάιντερ στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, για την 9η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Ποδοσφαίρου Γυναικών, και η ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης ήταν εντός προγράμματος, έστω και αν το τελικό 5-0 άφησε ακόμη πιο πικρή γεύση στην Έλενα Κουσκούνη και τις παίκτριές της…

Το γκολ ήρθε στην πρώτη φάση του παιχνιδιού, με την Ακίντα να πλασάρει στο 2ο λεπτό τη Νόιμαν για το 1-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα, η Χέλμβαλ πάτησε περιοχή, πλάσαρε, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυνόμενης και κατέληξε στα δίχτυα, γράφοντας το 2-0.

Στο 24′ η Παπαδοπούλου ντρίμπλαρε και ανατράπηκε εντός περιοχής, κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα στο 25′, γράφοντας το 3-0.

Στο 41ο λεπτό, η Κοσκερίδου με κίνηση από τα αριστερά, μπήκε δυναμικά στην περιοχή του Βόλος 2004 και σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και… στρώθηκε στην Παπαδοπούλου, η οποία προ κενής εστίας έκανε το 4-0, το οποίο ήταν και τελικό σκορ για το πρώτο μέρος.

Από εκεί και πέρα, στο 83′ η Χέλμβαλ, εκμεταλλευόμενη τη σέντρα της Μπασούρη, βρήκε δίχτυα με κεφαλιά για το 5-0, το οποίο ήταν και τελικό σκορ αγώνα.

ΠΑΟΚ (Θεοδωρίδης): Νίχαους, Γκούνη (60′ Θεοδωράκη), Αχμέντοβα, Κοσκερίδου, Γιαννακά, Στράντζαλη, Χαλατσογιάννη (55′ Γιοβάνη), Χέλμβαλ, Καλέση (55′ Αργυρίου), Ακίντα (46′ Μπασούρη), Παπαδοπούλου (68′ Κατσάνου).

Βόλος 2004 (Κουσκούνη): Νόιμαν, Νικοπούλου, Βέτσικα (46′ Νένε), Κοκμοτού, Ζήγρα, Κατσιγιάννη, Τσούκα, Γκέκα (46′ Παπαδοπούλου), Κέκου, Νάνου, Μπάμπιτς.

Δείτε φωτογραφίες από την αναμέτρηση από την ιστοσελίδα της ομάδας Γυναικών του ΠΑΟΚ: