Ήττα για τον Θησέα από τον Α.Ο. Υπάτου

Δεν τα κατάφερε ο Θησέας και γνώρισε την ήττα από τον ΑΟ Υπάτου με 3-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και στο 18’ άνοιξαν το σκορ με τον Μπουρούς. Στο πρώτο ημίχρονο ο Θησέας είχε δύο καλές στιγμές με τον Βαρουξάκη έκανε την πάσα για τον Κατσιγιάννη, ο οποίος ήταν σε πλεονεκτική θέση, αλλά οι αμυντικοί των γηπεδούχων έδιωξαν σε κόρνερ, καθώς κι ένα σουτ του Κατσιγιάννη πέρασε άουτ.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51’ ο Σπηλιώτης διαμόρφωσε το 2-0 και στο 63’ ο Μπουρούς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το τελικό 3-0. Πλέον, η προσοχή στρέφεται στο επόμενο παιχνίδι, όπου ο Θησέας θα υποδεχθεί στην Αγριά τον πρωτοπόρο Ηρακλή Λάρισας, ο οποίος μετά τη νίκη επί του Π.Ο. Ελασσόνας, χθες Σάββατο, με 3-2 είναι μόνος πρώτος με 15 βαθμούς.
Θησέας: Κουτσιρίμπας (35′ λ.τ. Κοντοστάθης), Ιακωβίδης, Κουκουτής (46΄Φουρκιώτης), Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου, Δημουλάς, Κατσιγιάννης, Λίτσος (70’ Τσακίρης), Κοτζαθανάσης (85’ Παπαδήμος), Βαρουξάκης.