Κατέκτησε 61 μετάλλια και τη δεύτερη θέση ο ΝΟΒ-Α στους Θερινούς Αγώνες

Στο Κολυμβητήριο του ΕΑΚ το Σαββατοκύριακο 8-9 Ιουνίου πραγματοποιήθηκαν οι Θερινοί Αγώνες Κολύμβησης Κατηγοριών, για αθλητές 9-12 ετών, με τη συμμετοχή 550 αθλητών-τριων. Ο ΝΟΒ-Α συμμετείχε με 50 αθλητές-τριες κατακτώντας 61 μετάλλια (29 χρυσά-21 αργυρά-11 χάλκινα), την 1η θέση σε χρυσά μετάλλια και την 2η στη γενική βαθμολογία.

Αναλυτικά έλαβαν:

Κορίτσια 9 ετών: Καρτσιώτη Μυρτώ, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα 2η θέση 50μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Τσίτογλου Αθηνά, Πίσπα Εύα, Τσιρπανλή Στέλλα

4×50μ ελεύθερο 2η θέση με τις: Καρτσιώτη Μυρτώ, Τριανταφυλλίδη Μελίνα, Παπακωνσταντίνου Ιωάννα, Πίσπα Εύα

Αγόρια 9 ετών: Ρεντινιώτης Νικόλαος 2η θέση 50μ πεταλούδα & 3η θέση 100μ ελεύθερο, Κιόρογλου Θοδωρής 1η θέση 50μ πρόσθιο, Ζωγράφος Ιωάννης, Κρατήρας Μάριος

4×50μ Μ.Ο. 2η θέση με τους: Κρατήρα Μάριο, Κιόρογλου Θοδωρή, Ρεντινιώτη Νίκο, Ζωγράφο Ιωάννη

Κορίτσια 10 ετών: Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη 2η θέση 100μ πρόσθιο & 3η θέση 50μ πρόσθιο, Τζώρτζη Όλγα 1η θέση 50μ ελεύθερο & 2η θέση 200μ ελεύθερο, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα 2η θέση 50μ ελεύθερο & 3η θέση 200μ Μ.Α.

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τις: Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα, Λαθουρά Ελένη, Βαΐτση Χρυσή, Τζώρτζη Όλγα

4×50μ Μ.Ο. 1η θέση με τις: Βαΐτση Χρυσή, Λαθουρά Ελένη, Τζώρτζη Όλγα, Τριανταφύλλου Αλεξάνδρα

Αγόρια 10 ετών: Γαργαλέτσος Αλέξανδρος, Γρηγορίου Ιωάννης, Διαμαντίδη Ιπποκράτης 1η θέση 50μ ελεύθερο & 2η θέση 100μ ελεύθερο, Καπότσης Λευτέρης 1η θέση 100μ ελεύθερο, Ζαφειράκος Ιωάννης 1η θέση 50μ ύπτιο & 1η θέση 50μ πρόσθιο, Πλαστάρας 3η θέση 100μ ύπτιο & 3η θέση 100μ πρόσθιο, Φρύδας Παντελής, Γκαλδάνας Ιωάννης, Τσούνης Ταξιάρχης 2η θέση 50μ ελεύθερο

4×50μ ελεύθερο 1η θέση με τους Ζαφειράκο Ιωάννη, Καπότση Λευτέρη, Τσούνη Ταξιάρχη, Διαμαντίδη Ιπποκράτη

4×50μ Μ.Ο. 1η θέση με τους Ζαφειράκο Ιωάννη, Πλαστάρα Αλέξανδρο, Τσούνη Ταξιάρχη, Διαμαντίδη Ιπποκράτη

Κορίτσια 11 ετών: Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νιζάμη Μελίνα, Σκαλίδη Μιράντα, Νικάκη Ζωή 1η θέση 100μ πρόσθιο & 1η θέση 200μ πρόσθιο & 2η θέση 50μ ελεύθερο, Σκιαθίτη Νεφέλη 2η θέση 100μ πεταλούδα & 3η θέση 200μ ελεύθερο, Ζηργάνου Έφη

4×100μ ελεύθερο 3η θέση με τις: Σκιαθίτη Νεφέλη, Νιζάμη Μελίνα, Κιόρογλου Αλεξάνδρα, Νικάκη Ζωή

Αγόρια 11 ετών: Αναγνώστου Αποστόλης, Βαΐτσης Αντώνης 1η θέση 50μ πρόσθιο & 2η θέση 100μ πρόσθιο & 2η θέση 200μ πρόσθιο, Ζεμπίλας Δημήτρης, Μπασέκης Αλέξανδρος 1η θέση 50μ ελεύθερο & 1η θέση 100μ ελεύθερο & 2η θέση 50μ πεταλούδα, Τσιρπανλής Νίκος, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανός 1η θέση 200μ ελεύθερο & 1η θέση

200μ Μ.Α. & 2η θέση 400μ ελεύθερο, Σταματάς Ορφέας, Σκραπάλλι Άγγελος, Τζώρτζης Νεοπτόλεμος, Τουλούδης Ιωάννης 2η θέση 200μ Μ.Α. ,3η θέση 100μ πρόσθιο και 3η θέση 200μ πρόσθιο

4×100μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Ζεμπίλα Δημήτριο, Τουλούδη Ιωάννη, Μπασέκη Αλέξανδρο

4×100μ. Μ.Ο. 2η θέση με τους: Μπασέκη Αλέξανδρο, Βαΐτση Αντώνιο, Παπακωνσταντίνου Σεβαστιανό, Τουλούδη Ιωάννη

Κορίτσια 12 ετών: Αποστολάκη Αθανασία, Αγγελάκη Βικτώρια, Πίσπα Νινέττα, Νικάκη Βασιλική

Αγόρια 12 ετών: Καλόγηρος Δημήτριος 1η θέση 50μ ύπτιο , 1η θέση 100μ ύπτιο και 3η θέση 200μ ύπτιο, Λαθουράς Γεώργιος 1η θέση 800μ ελεύθερο & 2η θέση 400μ Μ.Α., Τακτικός Άγγελος 3η θέση 50μ πρόσθιο, Τριανταφυλλίδης Στέφανος 1η θέση 50μ ελεύθερο, 1η θέση 100μ πεταλούδα και 1η θέση 200μ Μ.Α., Τσούνης Γεώργιος 2η θέση 800μ ελεύθερο, Σφέτσας Δημήτριος 2η θέση 50μ πεταλούδα, Παπαϊωάννου Γεώργιος 1η θέση 50μ πρόσθιο , 1η θέση 100μ πρόσθιο και 2η θέση 200μ πρόσθιο

4×200μ ελεύθερο 1η θέση με τους: Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Καλόγηρο Δημήτριο, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο 4×100μ ελεύθερο 1η θέση με τους Καλόγηρο Δημήτριο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Λαθουρά Γεώργιο

4×100μ Μ.Ο. 1η θέση με τους: Καλόγηρο Δημήτριο, Παπαϊωάννου Γεώργιο, Τριανταφυλλίδη Στέφανο, Λαθουρά Γεώργιο.

Ο πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Δ.Σ. συγχαίρουν όλους τους μικρούς κολυμβητές-τριες για τις επιτυχίες τους, τους προπονητές τους, την εφορία κολύμβησης και τους εύχονται καλή συνέχεια με επιτυχίες.