Κένταυρος Αγριάς-Έσπερος 29-29

Για ακόμη μια φορά ο Κένταυρος Αγριάς δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα του. Στο παιχνίδι του Σαββάτου (26/11) στο ΕΑΚ παραχώρησε ισοπαλία στον Έσπερο Καλλιθέας για την 6η αγωνιστική του 1ου Ομίλου (Α Υποόμιλος) της Β Εθνικής του πρωταθλήματος handball. Και παρόλο που έχει πετύχει τρεις νίκες εκτός έδρας μετράει μέχρι στιγμής μια ήττα και μια ισοπαλία στο ΕΑΚ του Βόλου.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Μαγνησίας, είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού διατηρώντας μια μικρή διαφορά την οποία όμως δεν κατάφερε να διευρύνει. Η κακή αμυντική λειτουργία επέτρεπε συνέχεια στους φιλοξενούμενους να ακολουθούν το σκορ.

Η ίδια εικόνα επαναλήφθηκε και στο δεύτερο μέρος και ενώ στο 45’ η διαφορά ήταν στα 4 τέρματα στο τελευταίο λεπτό η αξιόμαχη ομάδα του Έσπερου κατάφερε να προηγηθεί με 28-29. Οι νεαροί παίκτες του Κενταύρου ισοφάρισαν με όμορφο πλασέ του Ελευθεριάδη και μάλιστα στην εκπνοή του παιχνιδιού ο Λαζάρου είχε την ευκαιρία να «αποκαταστήσει την τάξη» , αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στο αμυντικό τείχος των παικτών του Έσπερου.

Η προσπάθεια της ομάδας του Κενταύρου θα συνεχιστεί την Κυριακή 10/12, όπου θα φιλοξενήσει στο ΕΑΚ του Βόλου τους Αμφικτύονες Λαμίας.

Πεντάλεπτα: (α) 4-2,7-4,11-9,13-12,16-14,17-15 (β) 19-16,20-18,23-19,24-21,28-26,29-29.