Κοπή πίτας και βραβεύσεις για τον ΓΣ Βόλου

Γυμναστικός Σύλλογος Βόλου πραγματοποίησε ετήσιο χορό μαζί με κοπή βασιλόπιτας παρουσία μελών, αθλητών, παραγόντων και πλήθος φίλων του Συλλόγου.
Με απόφαση του Διοικητικού συμβουλίου του ΓΣΒ, δωρεάν προσκλήσεις δόθηκαν στα παιδιά του Ορφανοτροφείου Βόλου για να ψυχαγωγηθούν στην εκδήλωση.Έγιναν βραβεύσεις αθλητών με πανελλήνιες πρωτιές και αθλητών που εισήχθησαν στα Ανώτερα εκπαιδευτικά Ιδρύματα της χώρας.

Βραβεύτηκαν:
Διακρίσεις αθλητών στίβου 2019
-Νταιλάνι Έντλιρ: 1000 μ. 3η θέση Π/Π
-Πήτας Παναγιώτης: 10θλο Α. 5η θέση
-Χατζηπαυλή Δήμητρα: τριπλούν Νεανίδων 8η θέση και Κ23 12η θέση.
-Ζαρκάδας Χρήστος-Μάριος: Δισκοβολία Κ 23 8η θέση.
-Ρέππου Ζωή: Μήκος Π/Κ 9η θέση.
-Χαζαρίδη Σουλτάνα: 5θλο Κορασίδων 10η θέση.
-Γρηγορίου Γιάννης: Τριπλούν Κ 23 10η θέση.
-Nadeem Ahmand: ΑΜΕΑ Τ 47 200 Μ. 1η θέση 200 μ. Και 400 μ.

Διακρίσεις αθλητών ενόργανης
Καρανάσιος Ευάγγελος: 1η θέση ίππος με λαβές. 2η θέση άλμα,2η θέση δίζυγο, 4η θέση σύνθετο ατομικό, πανελλήνιο πρωτάθλημα Π/Π Ενόργανης Γυμναστικής.
Λιβογιάννης Μαρία-Σοφία:4η θέση, άλμα Διεθνή συνάντηση στο Blagoergrad Βουλγαρίας.2η θέση,άλμα,4η θέση ασσυμετρικό δίζυγο,8η θέση σύνθετο ατομικό, πανελλήνιο πρωτάθλημα Π/Κ. Ενόργανης Γυμναστικής.
Σωτηρίου Δήμητρα: 5η θέση, 6η θέση σύνθετο ατομικό, 7η θέση έδαφος,8η θέση δοκό ισορροπίας, πανελλήνιο πρωτάθλημα Π/Κ. Ενόργανης Γυμναστικής.
Πανταζής Αδαμάντιος: 6η θέση μονόζυγο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ Ενόργανης Γυμναστικής.
Δημακόπουλος Κωνσταντίνος: 8η θέση άλμα πανελλήνιο πρωτάθλημα Π/Π. Ενόργανης Γυμναστικής.

Διακρίσεις αθλητριών βόλεϊ
-Μυρτώ-Χριστίνα Προφαντή: Πρόσκληση-συμμετοχή Εθνική Κορασίδων Βόλει, περίοδο 2018-2019.
Ομάδα Κορασίδων: Πρόκριση 16 καλύτερες ομάδες Κεντρικής Ελλάδας,2018-2019.
Προφαντή Μυρτώ- Χριστίνα, Βαργιάμη Ανθή, Γκλαβίνη Στεργιανή, Κοτίνα Μαριάνα-Δανάη, Κουφογεώργου Αγγελική, Ζαλώνη Ειρήνη-Αναστασία, Καραδήμου Ελένη, Στεφανίδη Ιωάννα, Πετσιμέρη Δέσποινα, Ντάκη Μαρία-Χριστίνα, Τιλελή Αγγελική.

Απονεμήθηκαν έπαινοι στους κάτωθι αθλητές για την είσοδο τους σε σχολή: Αργύρη Έύη (Μαθηματικό Δυτικής Μακεδονίας), Αυλογιάρης Στέργιος (Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλίας), Κουτσομπόρης Δήμος (Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Θεσσαλίας), Μπάρδας Δημήτρης (Ιατρική Κρήτης), Νικολαίδης Χρήστος (Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας), Σιάνος Γιάννης (Τμήμα Φυσικής- Σχολή θετικών Επιστημών Θεσσαλίας), Τετζεράκης Γιάννης (Κοινωνικής Πολιτικής, Πάντειο Αθηνών), Γιόλα Ουρανία (Διαιτολογίας- Διατροφολογίας Θεσσαλίας) Αυγερινού Κωνσταντίνα (Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών Θεσσαλίας), Βαγγελούδη Κωνσταντίνα (Ιστορίας-Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας Θεσσαλίας), Καραδήμου Ειρήνη (Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας – ΣΜΥΑ Αθηνών) Παπαδοπούλου Σοφία (Βιολογίας Αθηνών), Ζαζάνης Δημήτριος (Λογιστική-Χρηματοοικονομική Λάρισας).

Το Δ.Σ του συλλόγου από καρδιάς ευχαριστεί τους ακούραστους συνεργάτες-προπονητές όλων των τμημάτων για την μεγάλη συμβολή τους, στο έργο που επιτελείται στον σύλλογο, όχι μόνο στην εκμάθηνση των αθλημάτων αλλά και στην διαπαιδαγώγηση και στο πλάσιμο χαρακτήρων, των παιδιών.

Στίβος: Γιάννης Κουτσοφλίνης, Χρήστος Λιάκας,Ουρανία Σιδηροπούλου, Ματίνα Λίντζου.
Μπάσκετ: Παναγιώτης Τύμπας,Γιώργος Ντάκης, Στέφανος Μπαντίδης, Στέλιος Τσαβές, Χρήστος Ζαρογιάννης.
Βόλεϊ: Μαρίνος Κουτσογιάννης, Παναγιώτης Ξανθόπουλος, Απόστολος Γιόλας.
Ενόργανη Γυμναστική: Βαγγέλης Βυζιώτης, Βάσω Κορδελά, Σοφία Σχίζα, Ζήσης Ζέρβας, Νίκος Βυζιώτης.
Επιτραπέζια αντισφαίριση: Κώστας Παπαδημητρίου.

Δώρα από την λαχειοφόρο αγορά κέρδισαν όλοι οι συμμετέχοντες. Ο τυχερός της βραδιάς ήταν ο Ραφαήλ Σουλτάνης ο οποίος κέρδισε ένα ρολόι προσφορά του Κοσμηματοπωλείου Δημήτρης Καρανάσιος. Ακολούθησε χορός με τις επιλογές του dj Βασίλη Πιλάτου.