Κύπελλο Ελλάδας: Μαζί την πρόκριση Κισσαμικός και Λεβαδειακός

Την πρόκριση στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας πήραν Κισσαμικός και Λεβαδειακός, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο μεταξύ τους παιχνίδι στο Μάλεμε, αφήνοντας εκτός διοργάνωσης τον Πανιώνιο στον 8ο όμιλο.

Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν δυνατά και στο 2ο λεπτό ο Βασιλείου έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πολίτη, από πάσα του Μάντζιου.

Στο 20΄ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αντωνιάδη στον Βασιλείου. Ο Μάντζιος ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά ο Πολίτης απέκρουσε.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Βλάχος, με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Κρήτης, αλλά στο 50΄ και ύστερα από λάθος του Σεληνιωτάκη, ο Γιακουμάκης ισοφάρισε με το… γόνατο.

Με την ισοπαλία ο Κισσαμικός κατέλαβε την πρώτη θέση του ομίλου και ο Λεβαδειακός τη δεύτερη.