Κύπελλο ΕΠΣΘ: Πρόκριση για τον ΑΟ Σκιάθου

Η παράταση χρειάστηκε προκειμένου ο ΑΟ Σκιάθου να πάρει την πρόκριση σε βάρος του ΑΟ Σκοπέλου εκτός έδρας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΘ, μετά το τελικό 1-2, ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1.

Μάλιστα το πρώτο μέρος της κανονικής διάρκειας του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 0-0, με τον Τάσσο ν’ ανοίγει το σκορ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ μετά από ατομική ενέργεια. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 76’ με τον Σένκο, για να οδηγηθεί το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, ο Τάσσος και πάλι για τον ΑΟ Σκιάθου σκόραρε στο 108ο λεπτό της αναμέτρησης διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΑΟ Σκοπέλου: Παλαιολόγος, Ζάνι (72’ Καραθανάσης Σ.), Καραθανάσης Ν., Παναγιώτου Ν. ( 110’ Κλωνάρης), Χισάι, Σένκο, Μπακόπουλος, Γεωργίου, Ζέλα (90’ Μηνάς), Μελαχροινάκης (65’ Θωμάς Δ.), Τσουπαρέλος.

ΑΟ Σκιάθου: Τσάκος, Μπομπάι, Τσάκας, Τζελάι Α., Τουρναβίτης, Ντάμτσιος (70’ Ρενάτο), Γ. Σταμέλος (20’ λ.τ. Γραμματικός), Σταμέλος Θ., Βεργίνης (105’ Θεοδωρής), Τάσσος, Τζελάι Χ..