Με 65-25 επικράτησε του Ολυμπιακού η γυναικεία ομάδα της Νίκης

Η μεγάλη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ της γυναικείας ομάδας της Νίκης και του Ολυμπιακού Β. επιβεβαιώθηκε στην πράξη στο ματς μεταξύ των ομάδων για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΘ το πρωί της Κυριακής (24/11). Το τελικό σκορ ήταν το 65-25, με τη Νίκη να ξεκινά με προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, να ρίχνει ρυθμούς στο δεύτερο και να πατά ξανά το γκάζι στην επανάληψη και να μετατρέπει το +17 σε +40, με τις φιλοξενούμενες να πετυχαίνουν μόλις έξι πόντους στο δεύτερο 20λεπτο.

Τα δεκάλεπτα: 24-8, 36-19, 57-21, 65-25

Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Σαρακατσάνη 3(1), Νούλα 10, Παρασχάκη 14(1), Ράπτη, Πασχαλίδη 4, Κοπάνου 10, Βαΐτση, Κατσιοπούλου 2, Τότση Ι. 9, Ζουμπούλη 11(1), Τότση Α.

Ολυμπιακός Βόλου (Δέρβος): Γκρίνια, Κωστοπούλου 2, Παρασχάκη 2, Κανελοπούλου 7(1), Σπυριδοπούλου 4, Χαβδούλα, Τζανετοπούλου 2, Σιουμουρέκη 6, Γκέτσιου,  Δίπλα, Ματζιάρα, Αρτεμισίου 2.