Με ανατροπή ο Άθλος 4-2 την Α.ΠΟ.Β.

Ο Άθλος Αλμυρού βρέθηκε να χάνει με 0-1 και 1-2 από την Α.ΠΟ.Β., αλλά όχι μόνο κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, αλλά και να κερδίσει με 4-2 φτάνοντας στην πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Ο Έντι Νταϊλάνι σκόραρε δύο φορές για τους φιλοξενούμενους στο 20’ και το 55’ μετά από πάσες Χούμπλη και Τσόχα. Ενδιάμεσα είχε κάνει το 1-1 με σουτ ο Kατσάκος στο 31’, ενώ αυτός που ισοφάρισε για δεύτερη φορά για τον Άθλο ήταν ο παίκτης-προπονητής Θοδωρής Σκούρας στο 75’, ωστόσο έφυγε τραυματίας μετά από δέκα λεπτά. Ο Κουτσουράκης στο 83’ έβαλε μπροστά για πρώτη φορά τους γηπεδούχους, ενώ ο Πιπινής στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.