Με κακό δεύτερο μέρος, δεύτερη ήττα για τη Νίκη στο Αγρίνιο

Δεν τα κατάφερε η Νίκη Βόλου στο Αγρίνιο και υπέστη τη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα από τον τοπικό Α.Ο. με 83-71 χωρίς τον Κουτίνα, αλλά και τον Καρπέτη. Οι κυανόλευκοι είχαν ένα μέτριο δεύτερο μέρος με εις βάρος τους επιμέρους σκορ 40-25, κατά το οποίο η κούραση και τα λάθη οδήγησαν στην ήττα.

Η Νίκη ήταν μπροστά στο πρώτο μέρος με 43-46, αλλά στην επανάληψη οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι και πήραν το ροζ φύλλο.

Στο κυανόλευκο στρατόπεδο γίνεται πάντως λόγος για κάποια σφυρίγματα που στο τέταρτο δεκάλεπτο εκνεύρισαν την ομάδα και τη έκαναν να χάσει την επαφή με το σκορ.

Πάνω από τους μισούς πόντους της ομάδας τους σημείωσαν οι Φρουσκλιάς με 20 και Τάσσος με 19, ενώ στη Νίκη τη μεγάλη ζημιά έκανε ο Μιχάλογλου με 24 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 43-46, 64-59, 83-71

Διαιτητές: Διαμαντής-Μακρόπουλος

ΑΟ Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 16, Μιχάλογλου 24 (3), Καπινιάρης 14 (1), Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 16 (2), Μήτσου 4, Ψαράς 9 (2).

Νίκη Βόλου (Πρέκας): Καραγεώργος 9 (3), Γεωργίου 11 (2), Αναγνωστόπουλος, Τασιούδης 4, Τσαβές, Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης 8 (2), Χροναίος, Τάσσος 19 (1), Φρουσκλιάς 20 (3), Διγενής.

Τιμήθηκε ο Τάσσος

Η προηγούμενη ομάδα του Φώτη Τάσσου ήταν ο Α.Ο. Αγρινίου και γι’ αυτό οι γηπεδούχοι τίμησαν τον Βολιώτη παίκτη της Νίκης, χαρίζοντάς του μία φανέλα της ομάδας…