Με Μέτσε και Γιάκοβλεφ, η Νίκη «πάτησε» με 4-1 τον Αχιλλέα

Με συνοπτικές διαδικασίες στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, καθώς από το 48’ έως το 57’ έβαλε τρία γκολ και καθάρισε νωρίς το παιχνίδι, η Νίκη επικράτησε του Αχιλλέα Φαρσάλων με 4-1 στο Παντελής Μαγουλάς και ενθουσίασε τους φιλάθλους της με την απόδοσή της στη επανάληψη, μετά από ένα πολύ μέτριο πρώτο μέρος.

Οι κυανόλευκοι είχαν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιάκοβλεφ, που άνοιξε και έκλεισε το σκορ στο 48’ και το 77’, δείχνοντας ότι μέσα στην περιοχή είναι πραγματικός … “ανθρωποφάγος”. Τα δεύτερο και τρίτο γκολ ήταν υπόθεση του Νέτι Μέτσε με πέναλτι και πανέξυπνη προβολή στο 53’ και το 57’, ενώ ο Αχιλλέας είχε μειώσει σε 3-1 με κεφαλιά του Τλούπα στο 77’.