Με “πέτσινο” πέναλτι πήρε το διπλό ο ΝΠΣ (video)

Απέναντι στον Ρήγα Φεραίο μέσα στο Βελεστίνο με σκορ 2-3

Με “πέτσινο” πέναλτι πήρε το διπλό στο Βελεστίνο ο ΝΠΣ Βόλος απέναντι στον Ρήγα Φεραίο με τελικό σκορ 2-3 και την διαιτησία να σφυρίζει υπέρ των “κυανέρυθρων”.

Οι Βελεστινιώτες προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με προβολή του Μπόρα με την ομάδα της Πιερίας να ισοφαρίζει χάρη σε “πέτσινο” πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Πίτου Γκαρσία σημειώνοντας το 1-1.

Παρά τις προσπάθειες των “κυανόλευκων” να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα του ΝΠΣ, αυτό δεν κατέστη δυνατόν παρά μόνο στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων με τον Τζέκα, στο ενδιάμεσο ο ΝΠΣ είχε διευρνύνει το σκορ σε 1-3 με γκολ των Ντεντάκη στο 55′ και Μάντζη λίγα λεπτά αργότερα.