Με τον Αστέρα Ιτέας η Νίκη Βόλου στο Κύπελλο Ερασιτεχνών

Ο Αστέρας Ιτέας εκτός έδρας είναι, όπως ήταν και το πιο πιθανό, ο επόμενος αντίπαλος της Νίκης στο Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας, καθώς προκρίθηκε την Τετάρτη (25/4) μετά τη νίκη του με 2-0 εντός έδρας κόντρα στον κυπελλούχο Λάρισας, Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου η ομάδα του Κώστα Λίβα ήταν καλύτερη, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Αρκουμάνης και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε επίσης στις καθυστερήσεις του ματς ο Γεωργουσόπουλος. Στο 18′ οι Θεσσαλοί είχαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν, όμως ο Χάμος έστειλε την μπάλα άουτ σε εκτέλεση πέναλτι.