Μπάσκετ Ολυμπιακού Βόλου: Φιλική νίκη στα Τρίκαλα

Φιλική νίκη σημείωσε το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου στα Τρίκαλα κόντρα στον ΑΟΤ. Με 52-72.
Στο πρώτο μέρος ο ΑΟ Τρίκαλα ήταν καλύτερος και προηγήθηκε με διαφορές στο σκορ για να κλείσει με +11 πόντους μπροστά, ενώ η επανάληψη ανήκει στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι παίζοντας στο μεγαλύτερο μέρος με άμυνα ζώνης και ευστοχώντας στα τρίποντα, ανέτρεψαν το σκορ και επικράτησαν τελικά με +20 της ομάδας των Τρικάλων η οποία στην τρίτη περίοδο ειδικά σημείωσε μόλις τέσσερις πόντους.
Ο Ολυμπιακός Βόλου με ένα σερί 19-0 πήρε το προβάδισμα και την φιλική νίκη, με τις δύο ομάδες να αναμένουν πλέον τα πρώτα τους επίσημα ματς σε Γ’ Εθνική ο ΑΟΤ και στη Β’ ο Ολυμπιακός Βόλου, την ερχόμενη εβδομάδα.

Δεκάλεπτα: 20-10, 38-27, 42-59, 52-72

πηγή: billakara