NBA: Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Την πρώτη ήττα της σεζόν γνώρισαν οι Μπρούκλιν Νετς, απέναντι στους Σάρλοτ Χόρνετς, εκτός έδρας, τη στιγμή που ένα μεγάλο σουτ του Ντάμιον Λι χάριζε την πρώτη νίκη της σεζόν στους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς, μέσα στο Σικάγο.

Τη δεύτερη ήττα τους σε τρία ματς γνώρισαν τα ξημερώματα οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, που ηττήθηκαν στη Νέα Υόρκη από τους Νικς με 130-110. Χαρακτηριστικό του αγώνα ότι οι Μπακς είχαν 7/38 τρίποντα (18,4%) ενώ οι Νικς σούταραν με ποσοστό 59,3% (16/27 τρίποντα).

Ο Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος των Μπακς και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 8/13 βολές), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Καλός ήταν και ο Μίντλετον που είχε 22 πόντους (7/12 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 5/5 βολές), 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε για 5 λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε 2 ριμπάουντ.