Νέα νίκη για την Κ12 ΕΠΣΘ, 9-1 τη Φωκίδα

Με τον καλύτερο τρόπο συνέχισε τις υποχρεώσεις της η ομάδα Κ12 της ΕΠΣΘ, αφού στην εντός έδρας αναμέτρηση με το αντίστοιχο σύνολο της Φωκίδας έφτασε στην κατάκτηση της νίκης με το ευρύ 9-1, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι νεαροί παίκτες του Αντώνη Μάνδαλου δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα, με τον Κρομμύδα να σημειώνει τέσσερα τέρματα, τον Γκαραβέλα άλλα τρία και τους Βελετζάκο και Γκέτσιο να πετυχαίνουν από ένα έκαστος.

Οι βασικοί της ομάδας Κ12: Τζέκας, Μπαντής, Βάιος, Αβραμίδης, Βελετζάκος, Ράιος Λ., Παπαστεργίου, Κρομμύδας, Γκαραβέλας. Αγωνίστηκαν επίσης οι Τζουμάκης, Ράιος Γ., Μαυρουδής, Γκέτσιος, Μπαλαμώτης και Κανούλας.

Aξίζει να σημειωθεί ότι το πρωτάθλημα για τις ομάδες κάτω των 12 ετών άρχισε μόλις φέτος, μετά την κατάργηση του πρωταθλήματος Κ16, με εννιά παίκτες σε κάθε ομάδα εντός του αγωνιστικού χώρου, που είναι μικρότερος για τις συγκεκριμένες ηλικίες. Παράλληλα κάθε ημίχρονο έχει διάρκεια 30 λεπτών (συνολικά ο αγώνας διαρκεί 60 λεπτά).