Ο Διαγόρας επικράτησε 4-1 του Παναθηναϊκού Β’ και τον έπιασε στη βαθμολογία

Ευρεία νίκη του Διαγόρα και… έπιασε τον Παναθηναϊκό Β’! Οι Ροδίτες επικράτησαν με το εμφατικό 4-1 του «τριφυλλιού» για την 27η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Super League 2 και συνεχίζουν παρέα στη μέση του πίνακα με 30 βαθμούς.

Το παιχνίδι είχε εξαιρετικό ρυθμό εξ αρχής, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν το προβάδισμα με σουτ του Τσιαντούλα στο 10’, ενώ ένα τέταρτο αργότερα ο Σταμένκοβιτς έγραψε το 2-0. Ο Ρόμπι με αυτογκόλ στο 37’ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στον Διαγόρα, με τον Σερπέζη πέντε λεπτά αργότερα να μειώνει για τον Παναθηναϊκό Β’, γράφοντας το 3-1 που έμεινε ως το φινάλε του ημιχρόνου.

Με διάθεση μπήκαν στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες, με το ματς να είναι ανοιχτό και με γρήγορο ρυθμό καθ’ όλη τη διάρκειά του. Ο Μανιάς στο 57ο λεπτό ουσιαστικά… καθάρισε την παρτίδα για τους Ροδίτες, με τον Παναθηναϊκό Β’ να χάνει την ευκαιρία απλώς να μειώσει στις καθυστερήσεις αφού ο Αθανασόπουλος έβγαλε το πέναλτι του Αθανασακόπουλου στο 90’+3’