Ο Κούτσιας τη χάλασε στον «διπλό» Γιακουμάκη στο 3-3 των Σικάγο Φάιρ με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ!

Απίθανα πράγματα στο MLS μεταξύ των Σικάγο Φάιρ του Γιώργου Κούτσια και της Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη!

Σε ένα εκπληκτικό ματς οι δύο Έλληνες άσοι μπορεί να μην ξεκίνησαν βασικοί, ωστόσο ήταν εκείνοι που έκριναν την έκβαση του αγώνα με τον έναν να τη… φυλάει στον άλλον στο τέλος!

Συγκεκριμένα ο Γιακουμάκης πέρασε ως αλλαγή για την ομάδα του στο 46′ και με δύο τέρματα σε δέκα λεπτά κατάφερε να κάνει το σκορ 3-2 για την ομάδα της Ατλάντα, φτάνοντας έτσι τα οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα.

Ωστόσο,  υπολόγισε χωρίς τον νεαρό πρώην επιθετικό του ΝΠΣ Βόλος και του ΠΑΟΚ ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 80ο λεπτό και 10 λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη νέα του ομάδα γράφοντας το τελικό 3-3 και πανηγυρίζοντας το έξαλλα!