Tα διαιτητικά σχήματα των αγώνων που θα πραγματοποιηθούν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο στο πλαίσιο των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑΘ ανακοινώθηκαν από τη Διοργανώτρια Αρχή.
Αναλυτικά οι ορισμοί έχουν ως εξής:
Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 8 Φεβρουαρίου
Ελευθεριακός-Σπάρτακος (Κλ. Αγριάς, 19:30)
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Αβραμίδου
Κριτές: Καραγεώργος, Βελέτζας, Ανδριοπούλου Δ.
Αγριά-Ίωνας Βόλου (Κλ. Αγριάς, 17:30)
Διαιτητές: Σταματόπουλος Κ.-Κοντοστάθης Χρ.
Κριτές: Ανδριοπούλου Δ., Καραγεώργος, Βελέτζας
Φοίβος 2002-ΓΣ Αλμυρού (Κλ. Γιάννουλης, 17:30)
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Δότα
Κριτές: Δημουλά, Μόρας Ι., Καραγιάννη Μ.
ΓΣ Βόλου-Αστέρας Λάρισας («Β. Παρασκευόπουλος», 17:30)
Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Τσάλας Γ.
Κριτές: Πεγιούκα, Πολύζος Ι., Καροτσάκης
Κεραυνός-Αιολικός (Κλ. Αγ. Θωμά, 15:30)
Διαιτητές: Γεωργούλης Λ., Βόντζα
Κριτές: Σγουρού Ι., Τζιμούρτος, Παπαδημητρίου
Κυριακή 9 Φεβρουαρίου
ΑΕΒΔ-Νίκαια 2012 (Κλ. Ν. Ιωνίας, 19:00)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Ηλιόπουλος
Κριτές: Πεγιούκα, Τσιργούλα Ελ., Καραγεώργος
Α2 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 8 Φεβρουαρίου
Κένταυρος Ζαγοράς-Δήμητρα Ευξεινούπολης (Κλ. Πορταριάς, 18:00)
Διαιτητές: Τσάλας, Κοντοστάθης Χρ.
Κριτές: Βούλγαρης Ν., Χατζητρακόσιας, Τσιργούλα Ελ.
Ανόρθωση-Ανάληψη («Β. Παρασκευόπουλος», 19:30)
Διαιτητές: Ζαχαρής, Μπούγλος Π.
Κριτές: Πεγιούκα, Καροτσάκης, Πολύζος Ι. (Καραγκούνης Π.)
Κυριακή 9 Φεβρουαρίου
Νέοι ΑΕΛ-Ιωλκία (Κλ. Αγ. Θωμά, 15:30)
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Παλιοβάιος
Κριτές: Σακαβού Αγ., Γιαννή Β., Τσιοτινός
Σκιάθος-BC Volos (Γήπεδο Σκιάθου, 12:00)
Διαιτητές: Γιαννούλης, Κοντοστάθης Χρ.
Κριτές: Χατζητρακόσιας
Ίκαρος Νεάπολης-Ερμής Αγιάς 2018 (Κλ. Αγ. Θωμά, 17:30)
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Παλιοβάιος
Κριτές: Γιαννή Β., Χόρτη, Τσιοτινός
Β΄ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 8 Φεβρουαρίου
ΓΣ Τυρνάβου-ΓΣ Φαρσάλων Κ21 (Κλ. Τυρνάβου, 17:30)
Διαιτητές: Κίσσας, Πετσεπές
Κριτές: Γκαρλώφτη, Γιαννούλα Χ., Κεχαγιάς Ν.
Κυριακή 9 Φεβρουαρίου
Ηρακλής Χάλκης-Αναγέννηση Καλοχωρίου (Κλ. Χάλκης, 16:00)
Διαιτητές: Χριστοδούλου, Τίκας Ευθ.
Κριτές: Κενανίδη Φ., Παγουλάτος Δ., Νταχμίρης Απ.
Άδμητος-Ολυμπιονίκης («Β. Παρασκευόπουλος», 19:00)
Διαιτητές: Παπαγιώτης Γ., Τσάλας Γ.
Κριτές: Μπορλότος, Μαντούδης Χ., Καροτσάκης
Αρμένιο-Πλατύκαμπος (Κλ. Αρμένιου, 12:00)
Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Γεωργοσόπουλος
Κριτές: Τοψάκης, Βελέτζας, Πεγιούκα