Οι διαιτητές των αγώνων που θα πραγματοποιηθούν στο πλαίσιο των πρωταθλημάτων της ΕΣΚΑΘ έγιναν γνωστοί για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιανουαρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές-κριτές έχουν ως εξής:
Α1 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 25 Ιανουαρίου
Αγριά-Ελευθεριακός (Γήπεδο Αγριάς, 17:30)
Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπούγλος Ι.
Κριτές: Βενετσάνος, Βούλγαρης Νικ., Πολύζος Ι.
Φοίβος 2002-Σπάρτακος Λάρισας (Κλ. Γιάννουλης, 19:30)
Διαιτητές: Παζώλης, Καραχρήστος Ν.
Κριτές: Κενανίδη, Νταχμίρης, Χαρίτος
Κεραυνός-ΓΣ Αλμυρού (Κλ. Αγίου Θωμά, 17:30)
Διαιτητές: Κοντογιάννης, Βόντζα
Κριτές: Σγουρού Ι., Μότσιος, Τσιοτίνος
Νίκαια 2012-Αστέρας Λάρισας (Κλ. «Ι. Πατάκης», 17:00)
Διαιτητές: Γιατρόπουλος, Δότα
Κριτές: Χαρίτος, Χόρτη, Νταχμίρης
Αιολικός-ΑΕΒ Διμηνίου (Κλ. Ν. Ιωνίας, 17:30)
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Μπούγλος Π.
Κριτές: Μαριτσούδη, Πεγιούκα, Καροτσάκης
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
ΓΣ Βόλου-Ίωνας («Β. Παρασκευόπουλος», 17:30)
Διαιτητές: Τζαφλέρης Δ., Αβραμίδου
Κριτές: Τσιργούλα, Καραγεώργος, Καροτσάκης
Α2 ΕΣΚΑΘ
Σάββατο 25 Ιανουαρίου
Κένταυρος Ζαγοράς-Ανάληψη (Κλ. Πορταριάς, 17:00)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Λουλέ
Κριτές: Μαρούσος Κ., Μαντούδης Χ., Μαυρομιχάλης
ΑΣ Φαρσάλων-Ιωλκία (Κλ. Φαρσάλων, 18:30)
Διαιτητές: Δελιμιχάλης, Καραΐσκος Γ.
Κριτές: Γκαρλώφτη Δ., Καραγιάννης Μ., Γκατζιάς Ι.
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
ΓΣ Σκιάθου-Ίκαρος Νεάπολης (Γήπεδο Σκιάθου, 12:00)
Διαιτητές: Παπαγιώτης Γ., Λιάκου
Κριτές: –
Ανόρθωση-Ερμής Αγιάς 2018 (ΕΑΚ Βόλου, 18:00)
Διαιτητές: Σταματόπουλος Κ., Κοντοστάθης Χρ.
Κριτές: Πασιάς, Μαντούδης Χ., Βενετσάνος
Νέοι ΑΕΛ-BC Volos (EAK Λάρισας, 14:30)
Διαιτητές: Χριστοδούλου, Καραχρήστος Ι.
Κριτές: Χόρτη, Ανδρέου, Παπαδημητρίου
Β΄ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
Ηρακλής Χάλκης-ΓΣ Τυρνάβου (Κλ. Χάλκης, 17:00)
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Πανταζής
Κριτές: Νανούλη Ζ., Γιαννούλα Χρ., Πετρόπουλος Χρ.
Άδμητος-Αναγέννηση Καλοχωρίου (Κλ. Ν. Ιωνίας, 19:00)
Διαιτητές: Καραθάνος Κλ., Λουλέ
Κριτές: Μπορλότος, Μαυρομιχάλης, Πολύζος Ι.
ΓΣ Πλατυκάμπου-Τιτάνες Αλμυρού (Κλ. Πλατυκάμπου, 14:30)
Διαιτητές: Αγορογιάννης, Πανταζής
Κριτές: Νανούλη Ζ., Γιαννούλα Χρ., Πετρόπουλος Χρ.
Ολυμπιονίκης-Αρμένιο («Β. Παρασκευόπουλος», 12:00)
Διαιτητές: Κοντοστάθης Χρ., Λουλέ
Κριτές: Τσιργούλα Ελ., Χατζητρακόσιας Κ., Πολύζος Ι.
Γυναικείο Πρωτάθλημα ΕΣΚΑΘ
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
Ολυμπιάδα Λάρισας-Νίκη Βόλου (Κλ. Αγ. Θωμά, 13:00)
Διαιτητές: Βόντζα, Βλαχούλης Αθ.
Κριτές: Πουρνάρα, Δήμτσικου Μ., Οικονομίδης Κ.
Αίολος Τρικάλων-Ανάληψη (Δημοτικό Τρικάλων, 19:00)
Διαιτητές: Γκουλίτος Αθ., Ροδόπουλος
Κριτές: Τσιάρας Στ., Κουκουράβα, Γκαρτζονίκας Κ.
Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Καρδίτσας (ΕΑΚ Βόλου, 12:00)
Διαιτητές: Αβραμίδου, Ηλιόπουλος
Κριτές: Μαριτσούδη Χρ., Καροτσάκης, Βελέτζας