Ιδιες έμειναν οι κορυφές σε Α’, Β’, Γ’ ΕΠΣΘ, αν και στην μεγάλη κατηγορία η διαφορά μειώθηκε….Ο Μαγνησιακός έμεινε πρωτοπόρος αν και “στραβοπάτησε” στο ματς με τον ΓΣ Αλμυρού μένοντας στο 0-0 και έτσι η διαφορά με την 2η Αγία Αννα που κέρδισε τον Πύρασο μειώθηκε στον πόντο (57 με 56 β.)
Στην B’ Κατηγορία για την 17η αγωνιστική με νίκη στο ντέρμπι ο Αστέρας Ριζομύλου έμεινε 1ος στο +7 από τον ο 2ο Πανιώνιο, ενώ έχασαν οι ομάδες της 3ης και 4ης θέσης και κερδισμένη ήταν η Σκιάθος
Στην Γ’ Κατηγορία οι δεύτεροι γνώρισαν ήττες και ο πρωτοπόρος Ατρόμητος Ν.Ι. μεγάλωσε την διαφορά…
Ολα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α’, Β’ και Γ’ κατηγορία ΕΠΣΘ:
Α΄ ΕΠΣΘ (22η αγωνιστική)
Σαρακηνός – ΦΘ Αγχίαλος 4-1
Μαγνησιακός – ΓΣ Αλμυρού 0-0
ΑΕ 2002 – ΕΛ Νηλέας 0-1
Ρήγας Φεραίος – Αίας 1-1
Πύρασος – Αγία Άννα 1-0
Θησέας – Ακρόπολη 4-1
Δήμητρα – Τοξότης 1-4
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μαγνησιακός……..57
Αγία Άννα…………..56
Θησέας………………47
ΓΣ Αλμυρού………..44
Αίας Σούρπης……..40
Ρήγας Φεραίος…..37
Πύρασος…………..35
Σαρακηνός……….32
Τοξότης ………….26
ΦΘ Αγχίαλος…..18
Ακρόπολη…….16
ΕΛ Νηλέας…….13
ΑΕ 2002………..11
Δήμητρα ……….0
*Ένα ματς λιγότερο έχουν ΓΣΑ-Ρήγας
Η επόμενη (23η) αγωνιστική
Αγία Άννα – Αίας Σούρπης
ΓΣ Αλμυρού – Πύρασος
ΕΛ Νηλέας – Ρήγας Φεραιος
Τοξότης – Μαγνησιακός
Ακρόπολη – ΑΕ 2002
Σαρακηνός – Δήμητρα
ΦΘ Αγχίαλος – Θησέας
Β΄ΕΠΣΘ (17η αγωνιστική)
Αστέρας – Μυρμηδόνες 3-0
Διαγόρας – Άνθιμος Γαζής 1-0
ΑΠΟΒ – Αγία Παρασκευή 1-2
Σκιάθος – Δάφνη 3-2
Πανιώνιος – Σκόπελος 3-1
Μικροθήβες – Ιάσων ΑΜ 3-3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αστέρας Ριζομύλου……42
Πανιώνιος ……………….32
Μυρμηδόνες……………29
Σκιάθος…………………..29
Α.ΠΟ.Β. …………………..27
Ανθιμος Γαζής…………22
Σκόπελος………………..21
Διαγόρας………………21
Δάφνη ……………….18
Αγία Παρασκευή….15
Ιάσων Αλ. Μεριάς…12
Μικροθήβες……….11
* Εκκρεμούν τα παιχνίδια Αγία Παρασκευή – Σκιάθος και Διαγόρας – Σκόπελος
Η επόμενη (18η) αγωνιστική
Διαγόρας – Μικροθήβες
Ιάσων ΑΜ – Σκιάθος
Άνθιμος Γαζής – Αστέρας Ριζομύλου
Δάφνη – Πανιώνιος
Μυρμηδόνες – ΑΠΟΒ
Σκόπελος – Αγία Παρασκευή
Γ’ ΕΠΣΘ (16η αγωνιστική)
Ατρόμητος Ν.Ι.– Πηλέας 3-1
Απόλλων Καναλίων – Α.Ε. Χλόης 3-1
Νέοι Αθλ. Νίκης – Νέοι Αγ. Άννας 0-1
Άνω Λεχώνια – Κένταυρος Ν.Π 2-4
Ηρακλής – Αχιλλέας 0-1
Ρεπό: Ελευθεριακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ατρόμητος Νέας Ιωνίας….37
Νέοι Αθλητές Νίκης………..31
ΑΕ Χλόης ………………………31
Αχιλλέας Αχιλλείου………..30
Νέοι Αγίας Άννας ………….29
Ηρακλής………………………18
Απόλλων Καναλίων………16
Κένταυρος Ν.Π. ……………14
Ελευθεριακός……………….9
Πηλέας………………………..9
Άνω Λεχώνια……………..5
* Εκκρεμεί το παιχνίδι Ελευθεριακός-Κένταυρος Ν.Π.
Η επόμενη (17η) αγωνιστική
Πηλέας – Αχιλλέας
Χλόη – Ατρόμητος
Κένταυρος ΝΠ – Ηρακλής
Νέοι Αγίας Άννας – Απόλλων Καναλίων
Ελευθεριακός – Άνω Λεχώνια
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (12η αγωνιστική)
ΑΟ Σκιάθου – Νίκη Βόλου 5-1
Ηρακλής Βόλου – ΝΠΣ Βόλος 0-8
Τοξότης Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου 2-0
ΡΕΠΟ ΓΣ Αλμυρού