Οριστική διακοπή στο Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε της ΑΕΚ 0-1 για τη 2η αγωνιστική των Playoffs

Η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ για την 2η αγωνιστική των playoffs της Super League δεν έληξε ποτέ! Στο 54′ του αγώνα ο προπονητής του Δικεφάλου, Βλάνταν Ίβιτς, δέχτηκε κουτάκι μπύρας στο κεφάλι, με αποτέλεσμα ο διαιτητής του αγώνα, Γιώργος Κομίνης, να αποφασίσει την οριστική διακοπή, σχεδόν 1,5 ώρα μετά.

Πλέον, το “τριφύλλι” απειλείται με αφαίρεση τριών βαθμών από την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, αλλά και με αφαίρεση δύο βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα.

Υπενθυμίζεται ότι στο 54′ της αναμέτρησης, οι παίκτες του Παναθηναϊκού και του ΠΑΟΚ συνεπλάκησαν, ενώ λίγο μετά ο τεχνικός του Δικεφάλου τραυματίστηκε στο κεφάλι. Ο Ίβιτς διεκομίσθη για εξετάσεις στον Ευαγγελισμό, ενώ ο Ιβάν Σαββίδης υποστήριξε ότι “οι ηθικοί και φυσικοί αυτουργοί της σημερινής κωμωδίας θα κυνηγηθούν με όλα τα ένδικα μέσα”.

Ο Παναθηναϊκός μηδενίζεται και έτσι το ματς θα κατοχυρωθεί με 3-0 υπέρ του ΠΑΟΚ.

Στο άλλο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής των playoffs ο Πανιώνιος επιβλήθηκε της ΑΕΚ στο ΟΑΚ με γκολ του Γεσίλ στο 7ο λεπτό.

Ως εκ τούτου, η βαθμολογία που διαμορφώνεται μετά τη 2η αγωνιστική, είναι η εξής: