Πλήρωσαν το κακό πρώτο δεκάλεπτο οι γυναίκες του Ολυμπιακού Β.

Η καλύτερη του Ολυμπιακού Β., Ιωάννα Αρτεμισίου, ψάχνει την πάσα στον αγώνα με τους Τιτάνες Δράμας

Η πολύ καλή εικόνα της νεανικής ομάδας του Ολυμπιακού Βόλου στην επανάληψη του εντός έδρας κεκλεισμένων των θυρών αγώνα  με τους Τιτάνες Δράμας δεν έφτανε, για να φέρει την πρώτη νίκη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής  του βορείου ομίλου της Α2 γυναικών.

Οι Δραμινές, που επικράτησαν με 51-60, ξεκίνησαν με σερί 0-11 απέναντι στις γηπεδούχες, που ψάχνονταν να βρουν τα πατήματά τους, κάνοντας πολλές βιαστικές επιθέσεις με τρίποντα και τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με 6-22 υπέρ τους. Αυτή η διαφορά αποδείχθηκε καθοριστική για τη συνέχεια.

Οι ερυθρόλευκες του Κώστα Δέρβου άρχισαν να συνέρχονται, έχασαν με 10-12 όσον αφορά το επιμέρους σκορ τη δεύτερη περίοδο και τελείωσαν στο μείον 18 το πρώτο μέρος (16-34). Στο δεύτερο ο Ολυμπιακός Βόλου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, πέτυχε οκτώ πόντους παραπάνω (20-12) και έχασε αξιοπρεπώς με 51-60, χωρίς να μπορέσει να πλησιάσει περισσότερο.

Η Ιωάννα Αρτεμισίου έδειξε το μεγάλο της ταλέντο με 23 πόντους, ενώ πρώτη σκόρερ των φιλοξενούμενων, αλλά και του αγώνα ήταν η Σαμολαδά με 25 πόντους.

Δεκάλεπτα: 6-22, 16-34, 31-48, 51-60

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δέρβος-Ράμμου): Τσουκαλά 3, Κώττη, Τζανετοπούλου 2, Κανελλοπούλου 11(1), Λιόλιου, Τεβετζίδου 2, Σιουμουρέκη, Παρασχάκη 2, Αρτεμισίου 23 (1), Γκρίνια, Χαβαλέ 8, Ντόβα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιβόγλου): Τερτλίδου 5, Καρυώτη 13 (1), Δημούδη, Καρατζά 3, Ντελή 9 (1), Παλλάδα 5, Σαμολάδα 25 (2), Κολοκυθά, Κοσκερίδου